Lucie Charvátová |
cze
|
| Competitions | 29 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 29 | Best Rank | 3 | Prone | 81 % | Points | 224 | |||||||
| Did finish | 29 | Medals | 1 | Standing | 67 % | Rank | 30 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 19...22
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 26 | 2 + 1 + 1 + 1 | = 5 | + 10 | 214 → | 224 | 30 | ▲1 | |||||||
| Pursuit | 8 | 0 + 1 + 2 + 0 | = 3 | + 37 | 177 → | 214 | 31 | ▲4 | |||||||
| Sprint | 20 | 1 + 1 | = 2 | + 21 | 156 → | 177 | 35 | ▲1 | + 121 | ||||||
Otepaa
Mar 12...15
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 49 | 1 + 1 + 4 + 2 | = 8 | 156 | 36 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 45 | 1 + 2 | = 3 | 156 | 35 | ▼3 | + 96 | ||||||||
Kontiolahti
Mar 5...8
|
|||||||||||||||
| Relay | 4 | + 330 | |||||||||||||
| Individual | 21 | 0 + 1 + 2 + 0 | = 3 | + 20 | 136 → | 156 | 31 | + 120 | |||||||
Antholz-Anterselva
Olympics |
|||||||||||||||
| Relay | 5 | ||||||||||||||
| Pursuit | 50 | 1 + 2 + 2 + 2 | = 7 | 136 | 31 | ||||||||||
| Sprint | 46 | 0 + 2 | = 2 | 136 | 31 | ||||||||||
| Individual | 31 | 0 + 2 + 0 + 1 | = 3 | 136 | 31 | ||||||||||
Nove Mesto
Jan 22...25 2026
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 6 | + 145 | |||||||||||||
| Individual | 52 | 0 + 1 + 2 + 3 | = 6 | 136 | 31 | ▼1 | + 89 | ||||||||
Ruhpolding
Jan 14...18 2026
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 52 | 2 + 1 + 2 + 1 | = 6 | 136 | 30 | ||||||||||
| Sprint | 54 | 0 + 3 | = 3 | 136 | 30 | ▼3 | + 87 | ||||||||
| Relay | 5 | Leg 2 | + 310 | ||||||||||||
Oberhof
Jan 8...11 2026
|
|||||||||||||||
| Relay | 11 | + 210 | |||||||||||||
| Sprint | 77 | 2 + 2 | = 4 | 136 | 23 | ▼4 | |||||||||
Annecy
Dec 18...21 2025
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 26 | 1 + 0 + 2 + 3 | = 6 | + 10 | 126 → | 136 | 19 | ▼1 | |||||||
| Pursuit | 46 | 2 + 2 + 2 + 0 | = 6 | 126 | 18 | ▼2 | |||||||||
| Sprint | 31 | 0 + 1 | = 1 | + 10 | 116 → | 126 | 16 | ▼1 | + 110 | ||||||
Hochfilzen
Dec 12...14 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 15 | 0 + 0 + 0 + 2 | = 2 | + 26 | 90 → | 116 | 15 | ||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Sprint | 23 | 0 + 1 | = 1 | + 18 | 72 → | 90 | 15 | + 118 | |||||||
Östersund
Nov 29 ... Dec 7 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 6 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 45 | 27 → | 72 | 15 | ▲11 | |||||||
| Sprint | 14 | 0 + 1 | = 1 | + 27 | 27 | 26 | ▲15 | + 127 | |||||||
| Individual | 73 | 1 + 1 + 3 + 3 | = 8 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Single Mixed Relay | 13 | + 95 | |||||||||||||
| Relay |
|
+ 360 | |||||||||||||
| Competitions | 24 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 24 | Best Rank | 8 | Prone | 74 % | Points | 105 | |||||||
| Did finish | 24 | Medals | 0 | Standing | 57 % | Rank | 46 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...23 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 47 | 2 + 2 + 1 + 1 | = 6 | 105 | 46 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 19 | 1 + 1 | = 2 | + 22 | 83 → | 105 | 45 | ▲4 | + 122 | ||||||
Pokljuka
Mar 13...16 2025
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 18 | + 70 | |||||||||||||
| Individual | 27 | 1 + 1 + 0 + 1 | = 3 | + 14 | 69 → | 83 | 49 | ▲3 | + 114 | ||||||
Nove Mesto
Mar 6...9 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
| Pursuit | 53 | 3 + 0 + 2 + 3 | = 8 | 69 | 52 | ||||||||||
| Sprint | 34 | 1 + 1 | = 2 | + 7 | 62 → | 69 | 52 | ▲1 | + 107 | ||||||
Lenzerheide
World Champ.
Feb 12...23 2025
|
|||||||||||||||
| Individual | 63 | 0 + 1 + 2 + 3 | = 6 | 62 | 53 | + 78 | |||||||||
| Pursuit | 50 | 2 + 1 + 2 + 3 | = 8 | 62 | 53 | ||||||||||
| Sprint | 39 | 2 + 2 | = 4 | 62 | 53 | + 102 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 23...26 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 11 | |
+ 210 | ||||||||||||
| Pursuit | 28 | 1 + 1 + 1 + 2 | = 5 | + 13 | 49 → | 62 | 53 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 26 | 1 + 2 | = 3 | + 15 | 34 → | 49 | 55 | ▲4 | + 115 | ||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2025
|
|||||||||||||||
| Individual | 78 | 0 + 2 + 2 + 2 | = 6 | 34 | 58 | ▼4 | |||||||||
Oberhof
Jan 9...12 2025
|
|||||||||||||||
| Sprint | 95 | 2 + 5 | = 7 | 34 | 53 | ▼4 | |||||||||
Annecy
Dec 19...22 2024
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 46 | 3 + 1 + 4 + 0 | = 8 | 34 | 48 | ▼4 | |||||||||
| Sprint | 19 | 1 + 1 | = 2 | + 22 | 12 → | 34 | 44 | ▲10 | + 122 | ||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2024
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
| Pursuit | 52 | 1 + 0 + 3 + 3 | = 7 | 12 | 54 | ||||||||||
| Sprint | 59 | 2 + 2 | = 4 | 12 | 54 | ▼7 | |||||||||
Kontiolahti
Nov 30 ... Dec 8 2024
|
|||||||||||||||
| Sprint | 76 | 1 + 4 | = 5 | 12 | 45 | ▼16 | |||||||||
| Individual | 29 | 1 + 1 + 1 + 0 | = 3 | + 12 | 12 | 29 | ▼28 | + 112 | |||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
| Single Mixed Relay | 14 | + 90 | |||||||||||||
| Competitions | 27 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 27 | Best Rank | 5 | Prone | 79 % | Points | 195 | |||||||
| Did finish | 26 | Medals | 0 | Standing | 60 % | Rank | 32 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Canmore
Mar 14...17 2024
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 24 | 1 + 0 + 4 + 0 | = 5 | + 14 | 181 → | 195 | 32 | ▲1 | |||||||
| Pursuit | 24 | 1 + 0 + 3 + 1 | = 5 | + 17 | 164 → | 181 | 33 | ||||||||
| Sprint | 16 | 1 + 0 | = 1 | + 25 | 139 → | 164 | 33 | ▲5 | + 125 | ||||||
Salt Lake City
Mar 8...10 2024
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 27 | 0 + 1 + 2 + 1 | = 4 | + 14 | 125 → | 139 | 38 | ||||||||
| Relay | 5 | |
+ 310 | ||||||||||||
| Sprint | 26 | 1 + 1 | = 2 | + 15 | 110 → | 125 | 38 | ||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 1...3 2024
|
|||||||||||||||
| Individual | 45 | 0 + 3 + 1 + 0 | = 4 | 110 | 37 | ▼2 | |||||||||
Nove Mesto
World Champ.
Feb 7...18 2024
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Individual | 71 | 2 + 2 + 2 + 1 | = 7 | 110 | 35 | ||||||||||
| Pursuit | – | 2 + 2 + 5 | 110 | 35 | |||||||||||
| Sprint | 40 | 1 + 2 | = 3 | 110 | 35 | + 101 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 18...21 2024
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 12 | + 100 | |||||||||||||
| Individual | 48 | 0 + 2 + 2 + 2 | = 6 | 110 | 33 | ▼2 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2024
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 25 | 0 + 0 + 1 + 4 | = 5 | + 16 | 94 → | 110 | 31 | ▲3 | |||||||
| Sprint | 8 | 0 + 1 | = 1 | + 34 | 60 → | 94 | 34 | ▲8 | + 134 | ||||||
| Relay | 7 | |
+ 270 | ||||||||||||
Oberhof
Jan 5...7 2024
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Pursuit | 23 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | + 18 | 42 → | 60 | 42 | ▲6 | |||||||
| Sprint | 49 | 3 + 1 | = 4 | 42 | 48 | ▼1 | + 92 | ||||||||
Lenzerheide
Dec 14...17 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 50 | 1 + 1 + 3 + 3 | = 8 | 42 | 46 | ▼3 | |||||||||
| Sprint | 33 | 0 + 3 | = 3 | + 8 | 34 → | 42 | 43 | ▼3 | + 108 | ||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
| Pursuit | 19 | 0 + 0 + 1 + 2 | = 3 | + 22 | 12 → | 34 | 40 | ▲11 | |||||||
| Sprint | 29 | 1 + 2 | = 3 | + 12 | 12 | 51 | ▲5 | + 112 | |||||||
Östersund
Nov 25 ... Dec 3 2023
|
|||||||||||||||
| Sprint | 87 | 4 + 2 | = 6 | 51 | ▼10 | ||||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Individual | 82 | 0 + 1 + 3 + 3 | = 7 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 24 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 23 | Best Rank | 5 | Prone | 76 % | Points | 16 | |||||||
| Did finish | 23 | Medals | 0 | Standing | 66 % | Rank | 75 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 16...19 2023
|
|||||||||||||||
| Sprint | 42 | 1 + 2 | = 3 | 16 | 74 | ▼2 | |||||||||
Östersund
Mar 9...12 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Individual | 26 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | + 15 | 1 → | 16 | 72 | ▲6 | + 115 | ||||||
Nove Mesto
Mar 2...5 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 47 | 2 + 0 + 2 + 0 | = 4 | 1 | 78 | ||||||||||
| Sprint | 49 | 0 + 3 | = 3 | 1 | 78 | ▼1 | |||||||||
Oberhof
World Champ.
Feb 8...19 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Individual | 39 | 1 + 2 + 1 + 1 | = 5 | 1 | 77 | ||||||||||
| Pursuit | 41 | 2 + 2 + 1 + 1 | = 6 | 1 | 77 | ||||||||||
| Sprint | 59 | 2 + 2 | = 4 | 1 | 77 | + 82 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Pursuit | 49 | 2 + 1 + 2 + 2 | = 7 | 1 | 77 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 58 | 1 + 3 | = 4 | 1 | 76 | ▼2 | + 83 | ||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 5 | + 310 | |||||||||||||
| Individual | 40 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | + 1 | 1 | 74 | ▼1 | + 101 | |||||||
Pokljuka
Jan 5...8 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | – | 73 | ▼2 | ||||||||||||
| Sprint | 42 | 0 + 1 | = 1 | 71 | ▼6 | ||||||||||
Annecy
Dec 15...18 2022
|
|||||||||||||||
| Sprint | 67 | 2 + 2 | = 4 | 63 | ▼1 | + 74 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 8...11 2022
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Pursuit | 44 | 0 + 1 + 2 + 2 | = 5 | 62 | ▼2 | ||||||||||
| Sprint | 59 | 1 + 2 | = 3 | 60 | ▼6 | + 82 | |||||||||
Kontiolahti
Nov 29 ... Dec 4 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 47 | 2 + 0 + 1 + 2 | = 5 | 54 | ▼3 | ||||||||||
| Sprint | 52 | 1 + 2 | = 3 | 51 | ▼10 | + 89 | |||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Individual | 79 | 1 + 4 + 1 + 1 | = 7 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 24 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 24 | Best Rank | 6 | Prone | 79 % | Points | 33 | |||||||
| Did finish | 23 | Medals | 0 | Standing | 62 % | Rank | 73 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 18...20 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | – | 3 + 2 | 33 | 71 | ▼2 | ||||||||||
| Sprint | 59 | 2 + 3 | = 5 | 33 | 69 | ▼2 | |||||||||
Otepaa
Mar 10...13 2022
|
|||||||||||||||
| Sprint | 31 | 1 + 3 | = 4 | + 10 | 23 → | 33 | 67 | ▲4 | + 110 | ||||||
Kontiolahti
Mar 3...6 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 43 | 0 + 1 + 2 + 2 | = 5 | 23 | 71 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 42 | 3 + 1 | = 4 | 23 | 70 | ▼3 | + 99 | ||||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
Beijing
Olympics |
|||||||||||||||
| Mass Start | 28 | 0 + 2 + 2 + 1 | = 5 | 23 | 67 | ||||||||||
| Relay | 8 | |
|||||||||||||
| Pursuit | 34 | 2 + 1 + 0 + 1 | = 4 | 23 | 67 | ||||||||||
| Sprint | 25 | 0 + 1 | = 1 | 23 | 67 | ||||||||||
| Individual | 19 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | 23 | 67 | ||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 20...23 2022
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | |
+ 290 | ||||||||||||
| Individual | 59 | 1 + 1 + 2 + 2 | = 6 | 23 | 67 | ▼3 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 12...16 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 43 | 2 + 0 + 3 + 1 | = 6 | 23 | 64 | ||||||||||
| Sprint | 39 | 0 + 2 | = 2 | + 2 | 21 → | 23 | 64 | ▼1 | + 102 | ||||||
Oberhof
Jan 7...9 2022
|
|||||||||||||||
| Sprint | 76 | 1 + 3 | = 4 | 21 | 60 | ▼3 | |||||||||
Annecy
Dec 16...19 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 44 | 1 + 0 + 2 + 4 | = 7 | 21 | 57 | ▼3 | |||||||||
| Sprint | 37 | 0 + 2 | = 2 | + 4 | 17 → | 21 | 54 | ▲7 | + 104 | ||||||
Hochfilzen
Dec 10...12 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 44 | 1 + 1 + 1 + 3 | = 6 | 17 | 61 | ▼4 | |||||||||
| Sprint | 32 | 1 + 1 | = 2 | + 9 | 8 → | 17 | 57 | + 109 | |||||||
Östersund 2
Dec 2...5 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Sprint | 69 | 2 + 2 | = 4 | 8 | 53 | ▼6 | |||||||||
Östersund
Nov 27...28 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 54 | 0 + 3 | = 3 | 8 | 47 | ▼14 | |||||||||
| Individual | 33 | 1 + 0 + 1 + 2 | = 4 | + 8 | 8 | 33 | ▼32 | + 108 | |||||||
| Competitions | 25 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 25 | Best Rank | 6 | Prone | 74 % | Points | 129 | |||||||
| Did finish | 24 | Medals | 0 | Standing | 48 % | Rank | 48 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Östersund
Mar 19...21 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 69 | 3 + 1 | = 4 | 129 | 46 | ▼1 | + 72 | ||||||||
Nove Mesto 2
Mar 11...14 2021
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 17 | + 75 | |||||||||||||
| Pursuit | 30 | 1 + 1 + 3 + 2 | = 7 | + 11 | 118 → | 129 | 45 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 10 | 0 + 1 | = 1 | + 31 | 87 → | 118 | 47 | ▲5 | + 131 | ||||||
Nove Mesto
Mar 4...7 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 15 | 2 + 0 + 0 + 3 | = 5 | + 26 | 61 → | 87 | 52 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 17 | 1 + 1 | = 2 | + 24 | 37 → | 61 | 53 | ▲8 | + 124 | ||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
Pokljuka
World Champ.
Feb 10...21 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Individual | 48 | 0 + 2 + 1 + 2 | = 5 | 37 | 61 | + 93 | |||||||||
| Sprint | 71 | 3 + 3 | = 6 | 37 | 60 | ▼1 | + 70 | ||||||||
| Mixed Relay | 11 | |
+ 105 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 21...24 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Individual | 77 | 3 + 2 + 0 + 3 | = 8 | 37 | 58 | ▼1 | |||||||||
Oberhof 2
Jan 13...17 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Sprint | 29 | 1 + 1 | = 2 | + 12 | 25 → | 37 | 56 | ▲2 | + 112 | ||||||
Oberhof
Jan 8...10 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 90 | 2 + 4 | = 6 | 25 | 58 | ▼2 | |||||||||
Hochfilzen 2
Dec 17...20 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 67 | 2 + 3 | = 5 | 25 | 54 | ▼1 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2020
|
|||||||||||||||
| Pursuit | – | 1 + 0 + 5 + 5 | 25 | 53 | ▼2 | ||||||||||
| Relay | 11 | + 210 | |||||||||||||
| Sprint | 24 | 1 + 2 | = 3 | + 17 | 8 → | 25 | 51 | ▲8 | + 117 | ||||||
Kontiolahti 2
Dec 3...6 2020
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 51 | 3 + 2 + 4 + 1 | = 10 | 8 | 59 | ▼4 | |||||||||
| Relay | 11 | + 210 | |||||||||||||
| Sprint | 33 | 1 + 2 | = 3 | + 8 | 8 | 55 | + 108 | ||||||||
Kontiolahti
Nov 28...29 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 59 | 1 + 2 | = 3 | 55 | ▼14 | + 82 | |||||||||
| Individual | 57 | 0 + 2 + 1 + 2 | = 5 | 41 | ▼40 | + 84 | |||||||||
| Competitions | 26 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 26 | Best Rank | 3 | Prone | 69 % | Points | 246 | |||||||
| Did finish | 26 | Medals | 1 | Standing | 65 % | Rank | 27 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Kontiolahti
Mar 12...14 2020
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 28 | 2 + 1 + 1 + 2 | = 6 | + 13 | 233 → | 246 | 27 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 23 | 1 + 2 | = 3 | + 18 | 215 → | 233 | 29 | + 118 | |||||||
Nove Mesto
Mar 5...8 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Sprint | 39 | 2 + 1 | = 3 | + 2 | 213 → | 215 | 29 | ▼2 | + 102 | ||||||
Antholz-Anterselva
World Champ.
Feb 13...23 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 29 | 2 + 2 + 3 + 1 | = 8 | + 4 | 209 → | 213 | 27 | ||||||||
| Relay | 4 | + 330 | |||||||||||||
| Individual | 46 | 3 + 1 + 0 + 2 | = 6 | 209 | 27 | ▼2 | + 95 | ||||||||
| Pursuit | 42 | 3 + 0 + 1 + 3 | = 7 | 209 | 25 | ▼2 | |||||||||
| Sprint |
|
1 + 0 | = 1 | + 48 | 161 → | 209 | 23 | ▲6 | + 148 | ||||||
Pokljuka
Jan 23...26 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 28 | 1 + 1 + 1 + 2 | = 5 | + 6 | 155 → | 161 | 29 | ▼2 | |||||||
| Individual | 89 | 2 + 2 + 2 + 2 | = 8 | 155 | 27 | ▼4 | + 43 | ||||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2020
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 30 | 3 + 1 + 2 + 0 | = 6 | + 11 | 144 → | 155 | 23 | ||||||||
| Relay | 16 | + 160 | |||||||||||||
| Sprint | 15 | 0 + 1 | = 1 | + 26 | 118 → | 144 | 23 | ▲6 | + 126 | ||||||
Oberhof
Jan 9...12 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 27 | 1 + 3 + 2 + 2 | = 8 | + 8 | 110 → | 118 | 29 | ▼2 | |||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Sprint | 43 | 3 + 1 | = 4 | 110 | 27 | ▼2 | + 98 | ||||||||
Annecy
Dec 19...22 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 11 | 0 + 1 + 2 + 0 | = 3 | + 30 | 80 → | 110 | 25 | ▲2 | |||||||
| Pursuit | 55 | 2 + 2 + 3 + 2 | = 9 | 80 | 27 | ▼3 | |||||||||
| Sprint | 21 | 0 + 2 | = 2 | + 20 | 60 → | 80 | 24 | ▲3 | + 120 | ||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2019
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 30 | 2 + 1 + 2 + 1 | = 6 | + 11 | 49 → | 60 | 27 | ▼5 | |||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Sprint | 6 | 1 + 0 | = 1 | + 38 | 11 → | 49 | 22 | ▲22 | + 138 | ||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 8 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
| Individual | 47 | 1 + 3 + 0 + 1 | = 5 | 11 | 44 | ▼14 | + 94 | ||||||||
| Sprint | 30 | 1 + 2 | = 3 | + 11 | 11 | 30 | ▼29 | + 111 | |||||||
| Competitions | 15 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 15 | Best Rank | 3 | Prone | 74 % | Points | 31 | |||||||
| Did finish | 15 | Medals | 1 | Standing | 67 % | Rank | 81 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...24 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 102 | 3 + 3 | = 6 | 31 | 79 | ▼2 | |||||||||
Östersund
World Champ.
Mar 7...17 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 71 | 3 + 1 | = 4 | 31 | 72 | ▼2 | |||||||||
Canmore
Feb 7...8 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Individual | 33 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 8 | 23 → | 31 | 61 | ▲2 | + 108 | ||||||
Antholz-Anterselva
Jan 24...27 2019
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 37 | 0 + 2 + 1 + 1 | = 4 | + 4 | 19 → | 23 | 63 | ▲5 | |||||||
| Sprint | 45 | 1 + 1 | = 2 | 19 | 68 | ▼5 | + 96 | ||||||||
Ruhpolding
Jan 17...20 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 85 | 1 + 2 | = 3 | 19 | 63 | ||||||||||
Oberhof
Jan 10...13 2019
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
|
+ 360 | ||||||||||||
| Sprint | 81 | 2 + 1 | = 3 | 19 | 61 | ▼3 | |||||||||
Nove Mesto
Dec 20...23 2018
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 34 | 1 + 0 + 2 + 2 | = 5 | + 7 | 12 → | 19 | 58 | ▲3 | |||||||
| Sprint | 29 | 1 + 1 | = 2 | + 12 | 12 | 61 | ▲4 | + 112 | |||||||
Hochfilzen
Dec 13...16 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 9 | |
+ 230 | ||||||||||||
| Sprint | 84 | 2 + 2 | = 4 | 64 | ▼6 | ||||||||||
Pokljuka
Dec 2...9 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | 86 | 2 + 2 | = 4 | 57 | ▼16 | ||||||||||
| Individual | 81 | 1 + 1 + 2 + 1 | = 5 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 7 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 7 | Best Rank | 69 | Prone | 71 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 51 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 18...21 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | – | 3 + 3 | 92 | ▼6 | |||||||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2018
|
|||||||||||||||
| Individual | 84 | 2 + 2 + 1 + 1 | = 6 | 86 | ▼3 | ||||||||||
Oberhof
Jan 4...7 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | 71 | 1 + 3 | = 4 | 82 | ▼5 | ||||||||||
Annecy
Dec 14...17 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 82 | 1 + 4 | = 5 | 76 | ▼6 | ||||||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 69 | 1 + 3 | = 4 | 66 | ▼7 | ||||||||||
Östersund
Nov 26 ... Dec 3 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 72 | 3 + 1 | = 4 | 57 | ▼16 | ||||||||||
| Individual | 85 | 0 + 2 + 1 + 3 | = 6 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 20 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 20 | Best Rank | 3 | Prone | 70 % | Points | 101 | |||||||
| Did finish | 20 | Medals | 1 | Standing | 64 % | Rank | 53 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 17...19 2017
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 33 | 1 + 2 + 1 + 1 | = 5 | + 8 | 93 → | 101 | 53 | ||||||||
| Sprint | 32 | 2 + 1 | = 3 | + 9 | 84 → | 93 | 53 | ▲1 | + 109 | ||||||
Kontiolahti
Mar 10...12 2017
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 34 | 0 + 0 + 2 + 2 | = 4 | + 7 | 77 → | 84 | 54 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 45 | 1 + 2 | = 3 | 77 | 56 | ▼2 | + 96 | ||||||||
Pyeong Chang
Mar 2...5 2017
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
+ 360 | |||||||||||||
| Sprint | 73 | 3 + 2 | = 5 | 77 | 53 | ▼1 | |||||||||
Hochfilzen
World Champ.
Feb 9...19 2017
|
|||||||||||||||
| Individual | 82 | 2 + 2 + 3 + 1 | = 8 | 77 | 51 | ▼1 | |||||||||
| Pursuit | 34 | 2 + 0 + 1 + 1 | = 4 | + 7 | 70 → | 77 | 50 | ▼2 | |||||||
| Sprint | 32 | 1 + 1 | = 2 | + 9 | 61 → | 70 | 48 | + 109 | |||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | + 160 | |||||||||||||
| Individual | 32 | 0 + 1 + 2 + 3 | = 6 | + 9 | 52 → | 61 | 46 | ▲5 | + 109 | ||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2017
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 46 | 1 + 2 + 2 + 2 | = 7 | 52 | 51 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 42 | 1 + 2 | = 3 | 52 | 50 | ▼4 | |||||||||
Oberhof
Jan 5...8 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 75 | 4 + 2 | = 6 | 52 | 40 | ▼1 | + 66 | ||||||||
Nove Mesto
Dec 15...18 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 64 | 2 + 3 | = 5 | 52 | 33 | ▼3 | |||||||||
Pokljuka
Dec 9...11 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 4 | + 330 | |||||||||||||
| Sprint | 79 | 2 + 2 | = 4 | 52 | 29 | ▼8 | |||||||||
Östersund
Nov 27 ... Dec 4 2016
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 12 | 0 + 1 + 0 + 2 | = 3 | + 29 | 23 → | 52 | 21 | ▲11 | |||||||
| Sprint | 18 | 0 + 2 | = 2 | + 23 | 23 | 32 | ▲9 | + 123 | |||||||
| Individual | 41 | 1 + 3 + 2 + 2 | = 8 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 27 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 27 | Best Rank | 1 | Prone | 74 % | Points | 224 | |||||||
| Did finish | 26 | Medals | 2 | Standing | 67 % | Rank | 31 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Khanty-Mansiysk
Mar 17...19 2016
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 42 | 1 + 1 + 4 + 1 | = 7 | 224 | 31 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 30 | 1 + 2 | = 3 | + 11 | 213 → | 224 | 30 | ▲2 | + 111 | ||||||
Oslo Holmenkollen
World Champ.
Mar 3...13 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | |
+ 290 | ||||||||||||
| Individual | 45 | 0 + 1 + 1 + 2 | = 4 | 213 | 30 | + 96 | |||||||||
| Pursuit | 18 | 0 + 1 + 0 + 2 | = 3 | + 23 | 190 → | 213 | 30 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 33 | 1 + 2 | = 3 | + 8 | 182 → | 190 | 31 | + 108 | |||||||
Presque Isle
Feb 11...13 2016
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
+ 420 | |||||||||||||
| Pursuit | 25 | 3 + 3 + 0 + 1 | = 7 | + 16 | 166 → | 182 | 31 | ▲3 | |||||||
| Sprint | 19 | 2 + 1 | = 3 | + 22 | 144 → | 166 | 34 | ▲1 | + 122 | ||||||
Canmore
Feb 4...7 2016
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 13 | Leg 1 | + 95 | ||||||||||||
| Sprint | – | 2 + 1 | = 3 | 144 | 35 | ▼1 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 21...24 2016
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
|
+ 390 | ||||||||||||
| Pursuit | 48 | 1 + 3 + 1 + 3 | = 8 | 144 | 34 | ▼3 | |||||||||
| Sprint | 51 | 0 + 3 | = 3 | 144 | 31 | ▼2 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 13...17 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | |
+ 290 | ||||||||||||
| Individual | 80 | 2 + 1 + 3 + 1 | = 7 | 144 | 29 | ▼3 | |||||||||
Oberhof
Jan 7...10 2016
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 27 | 2 + 1 + 1 + 1 | = 5 | + 8 | 136 → | 144 | 26 | ▼1 | |||||||
| Pursuit | 20 | 1 + 1 + 1 + 0 | = 3 | + 21 | 115 → | 136 | 25 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 42 | 3 + 1 | = 4 | 115 | 26 | ▼2 | |||||||||
Pokljuka
Dec 17...20 2015
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 28 | 3 + 1 + 1 + 1 | = 6 | + 6 | 109 → | 115 | 24 | ▼1 | |||||||
| Pursuit | 15 | 0 + 0 + 2 + 1 | = 3 | + 26 | 83 → | 109 | 23 | ▲3 | |||||||
| Sprint | 17 | 1 + 1 | = 2 | + 24 | 59 → | 83 | 26 | ▲4 | |||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Pursuit | 22 | 2 + 0 + 1 + 3 | = 6 | + 19 | 40 → | 59 | 30 | ||||||||
| Sprint | 5 | 1 + 0 | = 1 | + 40 | 40 | 30 | ▲35 | + 140 | |||||||
Östersund
Nov 29 ... Dec 6 2015
|
|||||||||||||||
| Sprint | 67 | 2 + 3 | = 5 | 59 | ▼18 | ||||||||||
| Individual | 57 | 1 + 1 + 3 + 1 | = 6 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 4 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 4 | Best Rank | 50 | Prone | 50 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 4 | Medals | 0 | Standing | 63 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Hochfilzen
Dec 12...14 2014
|
|||||||||||||||
| Sprint | 96 | 4 + 2 | = 6 | 63 | ▼4 | ||||||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 7 2014
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 58 | 4 + 3 + 1 + 3 | = 11 | 59 | ▼4 | ||||||||||
| Sprint | 50 | 1 + 2 | = 3 | 55 | ▼14 | ||||||||||
| Individual | 71 | 1 + 2 + 2 + 1 | = 6 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 2 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 2 | Best Rank | 10 | Prone | 53 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 2 | Medals | 0 | Standing | 58 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Annecy
Dec 12...15 2013
|
|||||||||||||||
| Sprint | 70 | 0 + 3 | = 3 | 76 | ▼8 | ||||||||||
| Relay | 10 | ||||||||||||||
© 2010—2026 Biathlontime