Tamara Steiner |
aut
|
| Competitions | 9 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 9 | Best Rank | 6 | Prone | 94 % | Points | 83 | |||||||
| Did finish | 9 | Medals | 0 | Standing | 85 % | Rank | 53 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 19...22
|
|||||||||||||||
| Sprint | 81 | 1 + 0 | = 1 | 83 | 53 | ▼1 | |||||||||
Otepaa
Mar 12...15
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 44 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | 83 | 52 | ▼3 | |||||||||
| Sprint | 41 | 1 + 0 | = 1 | 83 | 49 | ▼2 | + 100 | ||||||||
Kontiolahti
Mar 5...8
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | |
+ 250 | ||||||||||||
| Individual | 33 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | + 8 | 75 → | 83 | 46 | ▲1 | + 108 | ||||||
Antholz-Anterselva
Olympics |
|||||||||||||||
| Relay | 15 | |
|||||||||||||
| Individual | 44 | 0 + 2 + 0 + 0 | = 2 | 75 | 47 | ||||||||||
Nove Mesto
Jan 22...25 2026
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 11 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 30 | 45 → | 75 | 47 | ▲12 | ||||||||
| Individual | 6 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 45 | 45 | 59 | ▲29 | + 138 | ||||||||
| Competitions | 17 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 17 | Best Rank | 4 | Prone | 91 % | Points | 45 | |||||||
| Did finish | 17 | Medals | 0 | Standing | 85 % | Rank | 67 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...23 2025
|
|||||||||||||||
| Sprint | 63 | 0 + 1 | = 1 | 45 | 64 | ▼2 | |||||||||
Pokljuka
Mar 13...16 2025
|
|||||||||||||||
| Individual | 54 | 1 + 2 + 0 + 0 | = 3 | 45 | 62 | ▼3 | |||||||||
Nove Mesto
Mar 6...9 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 5 | + 310 | |||||||||||||
| Pursuit | 43 | 1 + 0 + 1 + 0 | = 2 | 45 | 59 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 50 | 0 + 0 | 45 | 58 | ▼1 | + 91 | |||||||||
Lenzerheide
World Champ.
Feb 12...23 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 4 | |
+ 330 | ||||||||||||
| Individual | 31 | 1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | 45 | 57 | + 110 | |||||||||
| Pursuit | 31 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | 45 | 57 | ||||||||||
| Sprint | 35 | 0 + 1 | = 1 | 45 | 57 | + 106 | |||||||||
| Mixed Relay | 17 | + 75 | |||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 23...26 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
| Pursuit | 25 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | + 16 | 29 → | 45 | 57 | ▲6 | |||||||
| Sprint | 37 | 0 + 1 | = 1 | + 4 | 25 → | 29 | 63 | ▼3 | + 104 | ||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | Leg 1 | + 290 | ||||||||||||
| Individual | 29 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | + 12 | 13 → | 25 | 60 | ▲9 | + 112 | ||||||
Oberhof
Jan 9...12 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 37 | 1 + 0 + 2 + 0 | = 3 | + 4 | 9 → | 13 | 69 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 32 | 0 + 0 | + 9 | 9 | 71 | ▲6 | + 109 | ||||||||
| Competitions | 25 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 24 | Best Rank | 6 | Prone | 89 % | Points | 100 | |||||||
| Did finish | 23 | Medals | 0 | Standing | 86 % | Rank | 43 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Salt Lake City
Mar 8...10 2024
|
|||||||||||||||
| Sprint | 92 | 2 + 3 | = 5 | 100 | 42 | ▼2 | |||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 1...3 2024
|
|||||||||||||||
| Individual | – | 100 | 40 | ▼1 | |||||||||||
Nove Mesto
World Champ.
Feb 7...18 2024
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 29 | 2 + 0 + 1 + 1 | = 4 | 100 | 39 | ||||||||||
| Relay | 8 | |
+ 250 | ||||||||||||
| Individual | 49 | 0 + 0 + 1 + 2 | = 3 | 100 | 39 | ||||||||||
| Pursuit | 16 | 0 + 0 + 0 + 0 | 100 | 39 | |||||||||||
| Sprint | 13 | 0 + 0 | 100 | 39 | + 128 | ||||||||||
| Mixed Relay | 6 | |
+ 145 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 18...21 2024
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 7 | Leg 1 | + 135 | ||||||||||||
| Individual | 37 | 0 + 0 + 1 + 2 | = 3 | + 4 | 96 → | 100 | 38 | ▼1 | + 104 | ||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2024
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 36 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 5 | 91 → | 96 | 37 | ▼2 | ||||||||
| Sprint | 36 | 0 + 0 | + 5 | 86 → | 91 | 35 | ▼1 | + 105 | |||||||
Oberhof
Jan 5...7 2024
|
|||||||||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
| Sprint | 69 | 1 + 1 | = 2 | 86 | 33 | ▼5 | |||||||||
Lenzerheide
Dec 14...17 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 30 | 1 + 1 + 0 + 2 | = 4 | + 2 | 84 → | 86 | 28 | ▼2 | |||||||
| Pursuit | 17 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 24 | 60 → | 84 | 26 | ▲6 | ||||||||
| Sprint | 25 | 0 + 0 | + 16 | 44 → | 60 | 32 | ▲3 | + 116 | |||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | Leg 1 | + 290 | ||||||||||||
| Pursuit | 43 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | 44 | 35 | ▼3 | |||||||||
| Sprint | 36 | 1 + 0 | = 1 | + 5 | 39 → | 44 | 32 | ▼5 | + 105 | ||||||
Östersund
Nov 25 ... Dec 3 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 43 | 0 + 3 + 0 + 0 | = 3 | 39 | 27 | ▼10 | |||||||||
| Sprint | 30 | 0 + 0 | + 11 | 28 → | 39 | 17 | ▼4 | + 111 | |||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Individual | 13 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 28 | 28 | 13 | ▼12 | + 128 | ||||||||
| Mixed Relay | 9 | + 115 | |||||||||||||
| Competitions | 17 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 16 | Best Rank | 6 | Prone | 97 % | Points | 92 | |||||||
| Did finish | 16 | Medals | 0 | Standing | 87 % | Rank | 47 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 16...19 2023
|
|||||||||||||||
| Sprint | 63 | 0 + 1 | = 1 | 92 | 46 | ▼1 | |||||||||
Östersund
Mar 9...12 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Individual | 21 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 20 | 72 → | 92 | 44 | ▲5 | + 120 | ||||||
Nove Mesto
Mar 2...5 2023
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 8 | Leg 2 | + 125 | ||||||||||||
| Pursuit | 35 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 6 | 66 → | 72 | 49 | |||||||||
| Sprint | 60 | 0 + 1 | = 1 | 66 | 49 | ▼1 | |||||||||
Oberhof
World Champ.
Feb 8...19 2023
|
|||||||||||||||
| Individual | 43 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | 66 | 48 | ||||||||||
| Sprint | 80 | 0 + 3 | = 3 | 66 | 48 | ||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2023
|
|||||||||||||||
| Sprint | – | 66 | 44 | ▼2 | |||||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 24 | 1 + 0 + 1 + 0 | = 2 | + 14 | 52 → | 66 | 42 | ▲3 | |||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
| Individual | 22 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 19 | 33 → | 52 | 45 | ▲5 | + 119 | |||||||
Pokljuka
Jan 5...8 2023
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 9 | |
+ 115 | ||||||||||||
| Pursuit | 31 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 10 | 23 → | 33 | 50 | ▲4 | |||||||
| Sprint | 28 | 0 + 0 | + 13 | 10 → | 23 | 54 | ▲4 | ||||||||
Annecy
Dec 15...18 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 31 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 10 | 10 | 58 | ▲5 | ||||||||
| Sprint | 46 | 0 + 0 | 63 | ▼1 | |||||||||||
| Competitions | 1 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 1 | Best Rank | 89 | Prone | 100 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 1 | Medals | 0 | Standing | 80 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Hochfilzen 2
Dec 17...20 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 89 | 0 + 1 | = 1 | 71 | ▼4 | ||||||||||
| Competitions | 2 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 2 | Best Rank | 11 | Prone | 61 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 2 | Medals | 0 | Standing | 76 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oberhof
Jan 9...12 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 11 | + 210 | |||||||||||||
| Sprint | 71 | 1 + 0 | = 1 | 78 | ▼2 | + 70 | |||||||||
© 2010—2026 Biathlontime