Šimon Bartko |
svk
|
| Competitions | 18 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 18 | Best Rank | 17 | Prone | 61 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 14 | Medals | 0 | Standing | 57 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 18...20 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | – | 4 + 3 | 105 | ||||||||||||
| Sprint | 59 | 1 + 1 | = 2 | 105 | ▼4 | + 82 | |||||||||
Otepaa
Mar 10...13 2022
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 23 | + 45 | |||||||||||||
| Sprint | 76 | 1 + 3 | = 4 | 101 | ▼2 | + 65 | |||||||||
Kontiolahti
Mar 3...6 2022
|
|||||||||||||||
| Sprint | 64 | 2 + 2 | = 4 | 96 | ▼1 | + 77 | |||||||||
| Relay | 17 | + 150 | |||||||||||||
Beijing
Olympics |
|||||||||||||||
| Relay | 21 | ||||||||||||||
| Sprint | 65 | 2 + 1 | = 3 | 95 | |||||||||||
| Individual | 88 | 2 + 3 + 1 + 1 | = 7 | 95 | |||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 20...23 2022
|
|||||||||||||||
| Relay | 23 | Leg 4 | + 90 | ||||||||||||
| Individual | 90 | 1 + 2 + 1 + 3 | = 7 | 95 | ▼5 | + 41 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 12...16 2022
|
|||||||||||||||
| Sprint | 101 | 1 + 3 | = 4 | 89 | ▼4 | + 19 | |||||||||
Oberhof
Jan 7...9 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 56 | 2 + 3 + 2 + 2 | = 9 | 85 | ▼1 | ||||||||||
| Mixed Relay | 17 | + 75 | |||||||||||||
| Sprint | 59 | 0 + 2 | = 2 | 84 | ▼8 | + 82 | |||||||||
Annecy
Dec 16...19 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 57 | 2 + 0 + 2 + 2 | = 6 | 76 | |||||||||||
| Sprint | 50 | 2 + 1 | = 3 | 76 | ▼3 | + 91 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 10...12 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 22 | + 100 | |||||||||||||
| Competitions | 16 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 16 | Best Rank | 12 | Prone | 60 % | Points | 2 | |||||||
| Did finish | 14 | Medals | 0 | Standing | 68 % | Rank | 98 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Östersund
Mar 19...21 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 71 | 1 + 2 | = 3 | 2 | 95 | ▼1 | + 70 | ||||||||
Nove Mesto 2
Mar 11...14 2021
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 16 | Leg 4 | + 80 | ||||||||||||
| Sprint | 68 | 2 + 1 | = 3 | 2 | 94 | ▼2 | + 73 | ||||||||
Nove Mesto
Mar 4...7 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 52 | 2 + 2 + 1 + 1 | = 6 | 2 | 92 | ▼1 | + 89 | ||||||||
| Sprint | 39 | 0 + 1 | = 1 | + 2 | 2 | 91 | ▲1 | + 102 | |||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
Pokljuka
World Champ.
Feb 10...21 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | + 150 | |||||||||||||
| Sprint | 79 | 3 + 1 | = 4 | 89 | ▼1 | + 62 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 21...24 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | |
+ 200 | ||||||||||||
| Individual | 84 | 1 + 2 + 3 + 0 | = 6 | 88 | ▼7 | + 53 | |||||||||
Oberhof 2
Jan 13...17 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 13 | |
+ 190 | ||||||||||||
Oberhof
Jan 8...10 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 105 | 4 + 2 | = 6 | 76 | ▼3 | + 11 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
| Sprint | 94 | 3 + 2 | = 5 | 65 | ▼7 | + 33 | |||||||||
Kontiolahti 2
Dec 3...6 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | + 160 | |||||||||||||
Kontiolahti
Nov 28...29 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 97 | 3 + 3 | = 6 | 50 | ▼9 | + 27 | |||||||||
| Competitions | 19 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 19 | Best Rank | 17 | Prone | 79 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 18 | Medals | 0 | Standing | 59 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Kontiolahti
Mar 12...14 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 63 | 1 + 1 | = 2 | 95 | ▼2 | + 78 | |||||||||
Nove Mesto
Mar 5...8 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | |
+ 140 | ||||||||||||
| Sprint | 94 | 2 + 2 | = 4 | 93 | ▼3 | + 33 | |||||||||
Antholz-Anterselva
World Champ.
Feb 13...23 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | |
+ 150 | ||||||||||||
| Individual | 67 | 0 + 2 + 1 + 3 | = 6 | 90 | ▼6 | + 74 | |||||||||
| Pursuit | 57 | 1 + 1 + 4 + 2 | = 8 | 84 | |||||||||||
| Sprint | 43 | 1 + 1 | = 2 | 84 | ▼1 | + 98 | |||||||||
Pokljuka
Jan 23...26 2020
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 21 | + 55 | |||||||||||||
| Individual | 44 | 1 + 1 + 0 + 1 | = 3 | 83 | ▼3 | + 97 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 25 | Leg 3 | + 70 | ||||||||||||
| Sprint | 104 | 2 + 3 | = 5 | 80 | ▼3 | ||||||||||
Oberhof
Jan 9...12 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
| Sprint | 108 | 3 + 2 | = 5 | 77 | ▼3 | ||||||||||
Annecy
Dec 19...22 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 80 | 2 + 0 | = 2 | 71 | ▼2 | + 61 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | |
+ 130 | ||||||||||||
| Sprint | 78 | 1 + 3 | = 4 | 66 | ▼10 | + 63 | |||||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 8 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | + 130 | |||||||||||||
| Individual | 80 | 1 + 3 + 0 + 1 | = 5 | 56 | ▼15 | + 61 | |||||||||
| Sprint | 76 | 1 + 2 | = 3 | 41 | ▼40 | + 65 | |||||||||
| Competitions | 8 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 8 | Best Rank | 15 | Prone | 69 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 8 | Medals | 0 | Standing | 52 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Ruhpolding
Jan 17...20 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 81 | 1 + 1 | = 2 | 82 | ▼2 | ||||||||||
Oberhof
Jan 10...13 2019
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 53 | 1 + 2 + 3 + 3 | = 9 | 80 | ▼3 | ||||||||||
| Sprint | 57 | 1 + 1 | = 2 | 77 | ▼5 | + 84 | |||||||||
Nove Mesto
Dec 20...23 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | 95 | 3 + 3 | = 6 | 70 | ▼5 | ||||||||||
Hochfilzen
Dec 13...16 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 15 | + 170 | |||||||||||||
| Sprint | 71 | 1 + 2 | = 3 | 64 | ▼5 | ||||||||||
Pokljuka
Dec 2...9 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | 85 | 1 + 3 | = 4 | 55 | ▼14 | ||||||||||
| Individual | 93 | 2 + 2 + 0 + 2 | = 6 | 41 | ▼40 | + 35 | |||||||||
| Competitions | 10 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 10 | Best Rank | 10 | Prone | 59 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 8 | Medals | 0 | Standing | 60 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 15...18 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | + 150 | |||||||||||||
Kontiolahti
Mar 8...11 2018
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 10 | + 110 | |||||||||||||
| Sprint | 63 | 0 + 2 | = 2 | 96 | ▼5 | + 78 | |||||||||
Pyeong Chang
Olympics |
|||||||||||||||
| Relay | 18 | ||||||||||||||
| Sprint | 74 | 2 + 3 | = 5 | ||||||||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | + 200 | |||||||||||||
| Individual | 90 | 0 + 3 + 0 + 2 | = 5 | 88 | ▼3 | ||||||||||
Oberhof
Jan 4...7 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | + 130 | |||||||||||||
| Sprint | 77 | 2 + 0 | = 2 | 84 | ▼4 | + 64 | |||||||||
Annecy
Dec 14...17 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 64 | 1 + 1 | = 2 | 78 | ▼9 | + 77 | |||||||||
© 2010—2026 Biathlontime