Pavel Magazeev |
mda
|
| Competitions | 20 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 20 | Best Rank | 11 | Prone | 78 % | Points | 17 | |||||||
| Did finish | 17 | Medals | 0 | Standing | 84 % | Rank | 84 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 19...22
|
|||||||||||||||
| Pursuit | – | 3 + 2 + 2 | 17 | 84 | ▼3 | ||||||||||
| Sprint | 46 | 1 + 0 | = 1 | 17 | 81 | ▼3 | + 95 | ||||||||
Otepaa
Mar 12...15
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 11 | + 105 | |||||||||||||
| Pursuit | 47 | 2 + 1 + 1 + 1 | = 5 | 17 | 78 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 56 | 2 + 0 | = 2 | 17 | 77 | ▼2 | + 85 | ||||||||
Kontiolahti
Mar 5...8
|
|||||||||||||||
| Individual | 58 | 1 + 1 + 1 + 0 | = 3 | 17 | 75 | ▼3 | + 83 | ||||||||
Antholz-Anterselva
Olympics |
|||||||||||||||
| Sprint | 78 | 1 + 2 | = 3 | 17 | 72 | ||||||||||
| Individual | 45 | 1 + 1 + 0 + 1 | = 3 | 17 | 72 | ||||||||||
Nove Mesto
Jan 22...25 2026
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 23 | + 45 | |||||||||||||
| Individual | 47 | 0 + 1 + 2 + 0 | = 3 | 17 | 72 | ▼5 | + 94 | ||||||||
Ruhpolding
Jan 14...18 2026
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 57 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | 17 | 67 | ▼2 | |||||||||
| Sprint | 52 | 0 + 0 | 17 | 65 | ▼2 | + 89 | |||||||||
| Relay | 22 | + 100 | |||||||||||||
Oberhof
Jan 8...11 2026
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | |
+ 120 | ||||||||||||
| Sprint | 67 | 1 + 1 | = 2 | 17 | 60 | ▼3 | + 74 | ||||||||
Annecy
Dec 18...21 2025
|
|||||||||||||||
| Sprint | 64 | 0 + 0 | 17 | 56 | ▼6 | + 77 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 12...14 2025
|
|||||||||||||||
| Sprint | 76 | 2 + 0 | = 2 | 17 | 46 | ▼5 | + 65 | ||||||||
Östersund
Nov 29 ... Dec 7 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 33 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | + 8 | 9 → | 17 | 41 | ▲4 | |||||||
| Sprint | 32 | 0 + 0 | + 9 | 9 | 45 | ▼4 | + 109 | ||||||||
| Individual | 92 | 1 + 1 + 2 + 2 | = 6 | 41 | ▼40 | + 37 | |||||||||
| Competitions | 19 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 18 | Best Rank | 13 | Prone | 84 % | Points | 18 | |||||||
| Did finish | 14 | Medals | 0 | Standing | 81 % | Rank | 69 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...23 2025
|
|||||||||||||||
| Sprint | 74 | 2 + 2 | = 4 | 18 | 68 | ▼2 | + 67 | ||||||||
Pokljuka
Mar 13...16 2025
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 13 | |
+ 95 | ||||||||||||
| Individual | 33 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | + 8 | 10 → | 18 | 66 | ▲4 | + 108 | ||||||
Nove Mesto
Mar 6...9 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 31 | 1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | + 10 | 10 | 70 | ▲16 | ||||||||
| Sprint | 43 | 0 + 1 | = 1 | 86 | ▼4 | + 98 | |||||||||
Lenzerheide
World Champ.
Feb 12...23 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | |
+ 120 | ||||||||||||
| Individual | 51 | 1 + 0 + 1 + 2 | = 4 | 82 | + 90 | ||||||||||
| Pursuit | 36 | 0 + 1 + 1 + 0 | = 2 | 82 | |||||||||||
| Sprint | 52 | 1 + 1 | = 2 | 82 | + 89 | ||||||||||
| Mixed Relay | 18 | Leg 4 | + 70 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 23...26 2025
|
|||||||||||||||
| Sprint | 74 | 2 + 1 | = 3 | 80 | ▼3 | + 67 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2025
|
|||||||||||||||
| Individual | 61 | 0 + 2 + 0 + 0 | = 2 | 77 | ▼2 | + 80 | |||||||||
Oberhof
Jan 9...12 2025
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | – | ||||||||||||||
| Sprint | 69 | 0 + 2 | = 2 | 73 | ▼4 | + 72 | |||||||||
Annecy
Dec 19...22 2024
|
|||||||||||||||
| Sprint | 99 | 3 + 0 | = 3 | 66 | ▼3 | + 23 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2024
|
|||||||||||||||
| Sprint | – | 63 | ▼6 | ||||||||||||
Kontiolahti
Nov 30 ... Dec 8 2024
|
|||||||||||||||
| Sprint | 69 | 0 + 1 | = 1 | 57 | ▼16 | + 72 | |||||||||
| Individual | 74 | 1 + 1 + 1 + 1 | = 4 | 41 | ▼40 | + 67 | |||||||||
| Mixed Relay | 20 | Leg 3 | + 60 | ||||||||||||
| Competitions | 23 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 23 | Best Rank | 15 | Prone | 74 % | Points | 80 | |||||||
| Did finish | 17 | Medals | 0 | Standing | 82 % | Rank | 45 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 1...3 2024
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 15 | Leg 4 | + 85 | ||||||||||||
| Mass Start | 28 | 0 + 3 + 0 + 0 | = 3 | + 6 | 74 → | 80 | 40 | ▲1 | |||||||
| Individual | 19 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 22 | 52 → | 74 | 41 | ▲4 | + 122 | ||||||
Nove Mesto
World Champ.
Feb 7...18 2024
|
|||||||||||||||
| Relay | 21 | Leg 2 | + 110 | ||||||||||||
| Individual | 38 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | 52 | 45 | + 103 | |||||||||
| Pursuit | 36 | 1 + 0 + 1 + 0 | = 2 | 52 | 45 | ||||||||||
| Sprint | 37 | 1 + 1 | = 2 | 52 | 45 | + 104 | |||||||||
| Mixed Relay | 18 | + 70 | |||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 18...21 2024
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 18 | + 70 | |||||||||||||
| Individual | 84 | 2 + 2 + 1 + 2 | = 7 | 52 | 44 | ▼2 | + 53 | ||||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2024
|
|||||||||||||||
| Sprint | 84 | 3 + 1 | = 4 | 52 | 40 | ▼1 | + 53 | ||||||||
| Relay | 21 | + 110 | |||||||||||||
Oberhof
Jan 5...7 2024
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
Lenzerheide
Dec 14...17 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 46 | 1 + 2 + 1 + 0 | = 4 | 52 | 38 | ▼4 | |||||||||
| Sprint | 55 | 3 + 0 | = 3 | 52 | 34 | ▼3 | + 86 | ||||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
| Pursuit | 56 | 3 + 2 + 2 + 2 | = 9 | 52 | 31 | ▼3 | |||||||||
| Sprint | 46 | 1 + 1 | = 2 | 52 | 28 | ▼4 | + 95 | ||||||||
Östersund
Nov 25 ... Dec 3 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 30 | 0 + 1 + 2 + 0 | = 3 | + 11 | 41 → | 52 | 24 | ▼4 | |||||||
| Sprint | 23 | 0 + 1 | = 1 | + 18 | 23 → | 41 | 20 | ▼2 | + 118 | ||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
| Individual | 18 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 23 | 23 | 18 | ▼17 | + 123 | |||||||
| Mixed Relay | 22 | + 50 | |||||||||||||
| Competitions | 27 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 26 | Best Rank | 16 | Prone | 73 % | Points | 8 | |||||||
| Did finish | 19 | Medals | 0 | Standing | 81 % | Rank | 89 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 16...19 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 48 | 3 + 1 + 0 + 3 | = 7 | 8 | 87 | ||||||||||
| Sprint | 40 | 1 + 1 | = 2 | + 1 | 7 → | 8 | 87 | ▼2 | + 101 | ||||||
Östersund
Mar 9...12 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | |
+ 160 | ||||||||||||
| Individual | 70 | 2 + 2 + 1 + 1 | = 6 | 7 | 85 | ▼2 | + 71 | ||||||||
Nove Mesto
Mar 2...5 2023
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | – | Leg 4 | |||||||||||||
| Pursuit | 46 | 0 + 2 + 2 + 2 | = 6 | 7 | 83 | ||||||||||
| Sprint | 34 | 1 + 0 | = 1 | + 7 | 7 | 83 | ▼2 | + 107 | |||||||
Oberhof
World Champ.
Feb 8...19 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 22 | + 100 | |||||||||||||
| Individual | 51 | 1 + 1 + 2 + 0 | = 4 | 81 | + 90 | ||||||||||
| Pursuit | 47 | 0 + 2 + 0 + 2 | = 4 | 81 | |||||||||||
| Sprint | 57 | 1 + 2 | = 3 | 81 | + 84 | ||||||||||
| Mixed Relay | 23 | Leg 4 | + 45 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | |
+ 150 | ||||||||||||
| Sprint | 77 | 3 + 1 | = 4 | 81 | ▼1 | + 64 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | Leg 4 | + 120 | ||||||||||||
| Individual | 42 | 0 + 0 + 2 + 1 | = 3 | 80 | ▼2 | + 99 | |||||||||
Pokljuka
Jan 5...8 2023
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 18 | + 70 | |||||||||||||
| Pursuit | 48 | 1 + 1 + 1 + 1 | = 4 | 78 | ▼1 | ||||||||||
| Sprint | 46 | 1 + 0 | = 1 | 77 | ▼6 | + 95 | |||||||||
Annecy
Dec 15...18 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 48 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | 71 | ▼2 | ||||||||||
| Sprint | 47 | 1 + 0 | = 1 | 69 | ▼3 | + 94 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 8...11 2022
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | Leg 4 | + 120 | ||||||||||||
| Sprint | – | 2 + 1 | = 3 | 63 | ▼4 | ||||||||||
Kontiolahti
Nov 29 ... Dec 4 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 53 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | 59 | ▼6 | ||||||||||
| Sprint | 56 | 1 + 0 | = 1 | 53 | ▼12 | + 85 | |||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
| Individual | 56 | 3 + 0 + 0 + 0 | = 3 | 41 | ▼40 | + 85 | |||||||||
| Competitions | 17 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 15 | Best Rank | 17 | Prone | 66 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 11 | Medals | 0 | Standing | 74 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 18...20 2022
|
|||||||||||||||
| Sprint | – | 105 | ▼4 | ||||||||||||
Otepaa
Mar 10...13 2022
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 17 | + 75 | |||||||||||||
| Sprint | 71 | 2 + 1 | = 3 | 101 | ▼2 | + 70 | |||||||||
Kontiolahti
Mar 3...6 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 59 | 4 + 2 + 1 + 3 | = 10 | 99 | ▼3 | ||||||||||
| Sprint | 58 | 1 + 1 | = 2 | 96 | ▼1 | + 83 | |||||||||
Beijing
Olympics |
|||||||||||||||
| Sprint | 79 | 2 + 1 | = 3 | 95 | |||||||||||
| Individual | 26 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | 95 | |||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 20...23 2022
|
|||||||||||||||
| Relay | 22 | + 100 | |||||||||||||
| Individual | 74 | 2 + 1 + 2 + 0 | = 5 | 95 | ▼5 | + 67 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 12...16 2022
|
|||||||||||||||
| Relay | – | Leg 3 | |||||||||||||
Annecy
Dec 16...19 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 84 | 1 + 1 | = 2 | 76 | ▼3 | + 53 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 10...12 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 26 | + 60 | |||||||||||||
| Sprint | 100 | 2 + 3 | = 5 | 70 | ▼6 | + 21 | |||||||||
Östersund 2
Dec 2...5 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | – | ||||||||||||||
| Sprint | 112 | 2 + 4 | = 6 | 61 | ▼8 | + 1 | |||||||||
Östersund
Nov 27...28 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 64 | 0 + 1 | = 1 | 53 | ▼12 | + 77 | |||||||||
| Individual | 42 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | 41 | ▼40 | + 99 | |||||||||
| Competitions | 15 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 15 | Best Rank | 20 | Prone | 70 % | Points | 9 | |||||||
| Did finish | 12 | Medals | 0 | Standing | 82 % | Rank | 86 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Östersund
Mar 19...21 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 98 | 3 + 2 | = 5 | 9 | 85 | ▼1 | + 25 | ||||||||
Nove Mesto 2
Mar 11...14 2021
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 22 | Leg 4 | + 50 | ||||||||||||
| Pursuit | 57 | 3 + 3 + 0 + 2 | = 8 | 9 | 84 | ▼2 | |||||||||
| Sprint | 41 | 1 + 0 | = 1 | 9 | 82 | ▼2 | + 100 | ||||||||
Nove Mesto
Mar 4...7 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 70 | 2 + 1 | = 3 | 9 | 79 | ▼3 | + 71 | ||||||||
Pokljuka
World Champ.
Feb 10...21 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
| Individual | 81 | 1 + 2 + 1 + 1 | = 5 | 9 | 76 | ▼4 | + 59 | ||||||||
| Sprint | 73 | 1 + 0 | = 1 | 9 | 72 | ▼1 | + 68 | ||||||||
Oberhof 2
Jan 13...17 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 32 | 0 + 1 | = 1 | + 9 | 9 | 70 | ▲8 | + 109 | |||||||
Oberhof
Jan 8...10 2021
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 22 | + 50 | |||||||||||||
| Pursuit | 56 | 0 + 4 + 0 + 3 | = 7 | 78 | ▼2 | ||||||||||
| Sprint | 59 | 2 + 2 | = 4 | 76 | ▼3 | + 82 | |||||||||
Hochfilzen 2
Dec 17...20 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 72 | 2 + 0 | = 2 | 72 | ▼3 | + 69 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 76 | 1 + 0 | = 1 | 65 | ▼7 | + 65 | |||||||||
Kontiolahti 2
Dec 3...6 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 68 | 0 + 0 | 56 | ▼6 | + 73 | ||||||||||
© 2010—2026 Biathlontime