Paulina Fialkova |
svk
|
| Competitions | 30 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 30 | Best Rank | 3 | Prone | 86 % | Points | 405 | |||||||
| Did finish | 30 | Medals | 1 | Standing | 79 % | Rank | 15 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 19...22
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 7 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 41 | 364 → | 405 | 15 | ▲1 | |||||||
| Pursuit | 18 | 0 + 0 + 2 + 1 | = 3 | + 23 | 341 → | 364 | 16 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 15 | 1 + 1 | = 2 | + 26 | 315 → | 341 | 17 | + 126 | |||||||
Otepaa
Mar 12...15
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 4 | |
+ 165 | ||||||||||||
| Pursuit | 28 | 1 + 0 + 0 + 3 | = 4 | + 13 | 302 → | 315 | 17 | ||||||||
| Sprint | 43 | 1 + 2 | = 3 | 302 | 17 | ▼1 | + 98 | ||||||||
Kontiolahti
Mar 5...8
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | |
+ 270 | ||||||||||||
| Mass Start | 8 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | + 37 | 265 → | 302 | 16 | ||||||||
| Individual |
|
0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | + 65 | 200 → | 265 | 16 | ▲6 | + 148 | ||||||
Antholz-Anterselva
Olympics |
|||||||||||||||
| Relay | 10 | ||||||||||||||
| Pursuit | 25 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | 200 | 22 | ||||||||||
| Sprint | 40 | 1 + 2 | = 3 | 200 | 22 | ||||||||||
| Individual | 40 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | 200 | 22 | ||||||||||
| Mixed Relay | 19 | ||||||||||||||
Nove Mesto
Jan 22...25 2026
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 13 | + 95 | |||||||||||||
| Individual | 19 | 0 + 1 + 2 + 1 | = 4 | + 22 | 178 → | 200 | 20 | ▲4 | + 122 | ||||||
Ruhpolding
Jan 14...18 2026
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 17 | 1 + 1 + 1 + 1 | = 4 | + 24 | 154 → | 178 | 24 | ▲3 | |||||||
| Sprint | 12 | 1 + 0 | = 1 | + 29 | 125 → | 154 | 27 | ▲4 | + 129 | ||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
Annecy
Dec 18...21 2025
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 22 | 0 + 1 + 1 + 2 | = 4 | + 18 | 107 → | 125 | 20 | ||||||||
| Pursuit | 5 | 1 + 0 + 1 + 0 | = 2 | + 50 | 57 → | 107 | 20 | ▲16 | |||||||
| Sprint | 5 | 0 + 0 | + 50 | 7 → | 57 | 36 | ▲30 | + 140 | |||||||
Hochfilzen
Dec 12...14 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 51 | 1 + 1 + 2 + 0 | = 4 | 7 | 66 | ▼4 | |||||||||
| Relay | 5 | + 310 | |||||||||||||
| Sprint | 51 | 1 + 2 | = 3 | 7 | 62 | ▼8 | + 90 | ||||||||
Östersund
Nov 29 ... Dec 7 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 45 | 0 + 2 + 1 + 2 | = 5 | 7 | 54 | ▼4 | |||||||||
| Sprint | 34 | 0 + 2 | = 2 | + 7 | 7 | 50 | ▼9 | + 107 | |||||||
| Individual | 74 | 0 + 2 + 2 + 3 | = 7 | 41 | ▼40 | + 67 | |||||||||
| Mixed Relay | 10 | + 110 | |||||||||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
| Competitions | 28 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 28 | Best Rank | 3 | Prone | 79 % | Points | 289 | |||||||
| Did finish | 28 | Medals | 1 | Standing | 80 % | Rank | 28 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...23 2025
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 6 | 0 + 2 + 0 + 1 | = 3 | + 45 | 244 → | 289 | 28 | ||||||||
| Pursuit | 6 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | + 45 | 199 → | 244 | 28 | ▲6 | |||||||
| Sprint | 44 | 2 + 1 | = 3 | 199 | 34 | ▼2 | + 97 | ||||||||
Pokljuka
Mar 13...16 2025
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 13 | + 95 | |||||||||||||
| Individual | 29 | 1 + 1 + 0 + 2 | = 4 | + 12 | 187 → | 199 | 32 | ▼1 | + 112 | ||||||
Nove Mesto
Mar 6...9 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 13 | + 190 | |||||||||||||
| Pursuit | 28 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | + 13 | 174 → | 187 | 31 | ▼1 | |||||||
| Sprint | 46 | 1 + 2 | = 3 | 174 | 30 | ▼2 | + 95 | ||||||||
Lenzerheide
World Champ.
Feb 12...23 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Individual | 40 | 1 + 1 + 0 + 2 | = 4 | 174 | 28 | + 101 | |||||||||
| Pursuit | 29 | 2 + 1 + 1 + 1 | = 5 | 174 | 28 | ||||||||||
| Sprint | 22 | 1 + 1 | = 2 | 174 | 28 | + 119 | |||||||||
| Mixed Relay | 12 | |
+ 100 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 23...26 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 13 | + 190 | |||||||||||||
| Pursuit | 26 | 2 + 2 + 0 + 1 | = 5 | + 15 | 159 → | 174 | 28 | ||||||||
| Sprint | 25 | 2 + 1 | = 3 | + 16 | 143 → | 159 | 28 | ▲1 | + 116 | ||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Individual | 48 | 1 + 2 + 1 + 0 | = 4 | 143 | 28 | ▼2 | + 93 | ||||||||
Annecy
Dec 19...22 2024
|
|||||||||||||||
| Mass Start |
|
1 + 0 + 2 + 0 | = 3 | + 65 | 78 → | 143 | 22 | ▲8 | |||||||
| Pursuit | 16 | 0 + 0 + 0 + 2 | = 2 | + 25 | 53 → | 78 | 30 | ▲6 | |||||||
| Sprint | 31 | 0 + 2 | = 2 | + 10 | 43 → | 53 | 36 | ▼4 | + 110 | ||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2024
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | + 150 | |||||||||||||
| Pursuit | 32 | 2 + 1 + 1 + 1 | = 5 | + 9 | 34 → | 43 | 32 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 20 | 0 + 1 | = 1 | + 21 | 13 → | 34 | 34 | ▲12 | + 121 | ||||||
Kontiolahti
Nov 30 ... Dec 8 2024
|
|||||||||||||||
| Sprint | 54 | 2 + 1 | = 3 | 13 | 44 | ▼16 | + 87 | ||||||||
| Individual | 28 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | + 13 | 13 | 28 | ▼27 | + 113 | |||||||
| Relay | 15 | + 170 | |||||||||||||
| Mixed Relay | 14 | + 90 | |||||||||||||
| Competitions | 32 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 32 | Best Rank | 4 | Prone | 87 % | Points | 393 | |||||||
| Did finish | 30 | Medals | 0 | Standing | 77 % | Rank | 17 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 16...19 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 12 | 1 + 1 + 0 + 2 | = 4 | + 29 | 364 → | 393 | 17 | ||||||||
| Sprint | 52 | 1 + 2 | = 3 | 364 | 17 | + 89 | |||||||||
Östersund
Mar 9...12 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 16 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 25 | 339 → | 364 | 17 | ||||||||
| Relay | 15 | Leg 4 | + 170 | ||||||||||||
| Individual | 49 | 1 + 0 + 0 + 2 | = 3 | 339 | 17 | + 92 | |||||||||
Nove Mesto
Mar 2...5 2023
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 14 | + 90 | |||||||||||||
| Pursuit | 46 | 0 + 1 + 2 + 2 | = 5 | 339 | 17 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 51 | 2 + 2 | = 4 | 339 | 16 | ▼2 | + 90 | ||||||||
Oberhof
World Champ.
Feb 8...19 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 16 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | 339 | 14 | ||||||||||
| Individual | 18 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | 339 | 14 | + 123 | |||||||||
| Pursuit | 25 | 1 + 3 + 1 + 0 | = 5 | 339 | 14 | ||||||||||
| Sprint | 25 | 0 + 2 | = 2 | 339 | 14 | + 116 | |||||||||
| Mixed Relay | 16 | Leg 1 | + 80 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
| Pursuit | 17 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | + 24 | 315 → | 339 | 14 | ||||||||
| Sprint | 14 | 0 + 2 | = 2 | + 27 | 288 → | 315 | 14 | ▲1 | + 127 | ||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 26 | 1 + 3 + 2 + 0 | = 6 | + 10 | 278 → | 288 | 15 | ▼2 | |||||||
| Relay | 14 | Leg 3 | + 180 | ||||||||||||
| Individual | 10 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 31 | 247 → | 278 | 13 | + 131 | |||||||
Pokljuka
Jan 5...8 2023
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 14 | |
+ 90 | ||||||||||||
| Pursuit | 4 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 50 | 197 → | 247 | 13 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 4 | 0 + 1 | = 1 | + 50 | 147 → | 197 | 15 | ▲5 | + 143 | ||||||
Annecy
Dec 15...18 2022
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 27 | 0 + 0 + 1 + 3 | = 4 | + 8 | 139 → | 147 | 20 | ▼4 | |||||||
| Pursuit | 54 | 1 + 2 + 2 + 1 | = 6 | 139 | 16 | ▼2 | |||||||||
| Sprint | 7 | 0 + 1 | = 1 | + 36 | 103 → | 139 | 14 | ▲2 | + 136 | ||||||
Hochfilzen
Dec 8...11 2022
|
|||||||||||||||
| Relay | 11 | |
+ 210 | ||||||||||||
| Pursuit | 10 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 31 | 72 → | 103 | 16 | ▲5 | |||||||
| Sprint | 29 | 1 + 1 | = 2 | + 12 | 60 → | 72 | 21 | ▼4 | + 112 | ||||||
Kontiolahti
Nov 29 ... Dec 4 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 30 | 1 + 0 + 2 + 2 | = 5 | + 11 | 49 → | 60 | 17 | ▼3 | |||||||
| Sprint | 26 | 0 + 2 | = 2 | + 15 | 34 → | 49 | 14 | ▼6 | + 115 | ||||||
| Relay | 13 | + 190 | |||||||||||||
| Individual | 8 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 34 | 34 | 8 | ▼7 | + 134 | |||||||
| Competitions | 31 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 30 | Best Rank | 3 | Prone | 80 % | Points | 305 | |||||||
| Did finish | 28 | Medals | 1 | Standing | 76 % | Rank | 23 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 18...20 2022
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 19 | 2 + 1 + 0 + 1 | = 4 | + 22 | 283 → | 305 | 23 | ▲1 | |||||||
| Pursuit |
|
0 + 0 + 0 + 0 | + 48 | 235 → | 283 | 24 | ▲5 | ||||||||
| Sprint | 8 | 0 + 1 | = 1 | + 34 | 201 → | 235 | 29 | ▲2 | + 134 | ||||||
Otepaa
Mar 10...13 2022
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 6 | |
+ 145 | ||||||||||||
| Mass Start | 15 | 0 + 2 + 1 + 0 | = 3 | + 26 | 175 → | 201 | 31 | ▲4 | |||||||
| Sprint | 22 | 2 + 1 | = 3 | + 19 | 156 → | 175 | 35 | ▲1 | + 119 | ||||||
Kontiolahti
Mar 3...6 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 12 | 2 + 0 + 2 + 0 | = 4 | + 29 | 127 → | 156 | 36 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 13 | 0 + 1 | = 1 | + 28 | 99 → | 127 | 38 | ▲3 | + 128 | ||||||
| Relay | 13 | + 190 | |||||||||||||
Beijing
Olympics |
|||||||||||||||
| Mass Start | 26 | 0 + 3 + 1 + 4 | = 8 | 99 | 41 | ||||||||||
| Relay | 19 | Leg 4 | |||||||||||||
| Pursuit | 10 | 0 + 2 + 0 + 0 | = 2 | 99 | 41 | ||||||||||
| Sprint | 14 | 0 + 1 | = 1 | 99 | 41 | ||||||||||
| Individual | 42 | 0 + 2 + 1 + 1 | = 4 | 99 | 41 | ||||||||||
| Mixed Relay | 17 | ||||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 20...23 2022
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 11 | 1 + 1 + 2 + 0 | = 4 | + 30 | 69 → | 99 | 41 | ▲6 | |||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
| Individual | 16 | 2 + 1 + 0 + 0 | = 3 | + 25 | 44 → | 69 | 47 | ▲8 | + 125 | ||||||
Ruhpolding
Jan 12...16 2022
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | + 150 | |||||||||||||
| Sprint | 90 | 0 + 4 | = 4 | 44 | 53 | ▼2 | + 41 | ||||||||
Oberhof
Jan 7...9 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 47 | 2 + 1 + 3 + 1 | = 7 | 44 | 51 | ▼5 | |||||||||
| Mixed Relay | 17 | |
+ 75 | ||||||||||||
| Sprint | 27 | 0 + 2 | = 2 | + 14 | 30 → | 44 | 46 | ▲2 | + 114 | ||||||
Annecy
Dec 16...19 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 86 | 2 + 3 | = 5 | 30 | 44 | ▼3 | + 49 | ||||||||
Hochfilzen
Dec 10...12 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 20 | 1 + 0 + 0 + 1 | = 2 | + 21 | 9 → | 30 | 41 | ▲21 | |||||||
| Relay | 16 | |
+ 160 | ||||||||||||
| Sprint | 34 | 1 + 1 | = 2 | + 7 | 2 → | 9 | 62 | ▲1 | + 107 | ||||||
Östersund 2
Dec 2...5 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | – | Leg 1 | |||||||||||||
| Sprint | 100 | 2 + 3 | = 5 | 2 | 61 | ▼6 | + 21 | ||||||||
Östersund
Nov 27...28 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 82 | 2 + 1 | = 3 | 2 | 55 | ▼16 | + 57 | ||||||||
| Individual | 39 | 1 + 1 + 0 + 1 | = 3 | + 2 | 2 | 39 | ▼38 | + 102 | |||||||
| Competitions | 19 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 19 | Best Rank | 9 | Prone | 84 % | Points | 118 | |||||||
| Did finish | 16 | Medals | 0 | Standing | 66 % | Rank | 52 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Östersund
Mar 19...21 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 33 | 1 + 1 + 4 + 3 | = 9 | + 8 | 110 → | 118 | 50 | ||||||||
| Sprint | 10 | 1 + 0 | = 1 | + 31 | 79 → | 110 | 50 | ▲3 | + 131 | ||||||
Nove Mesto 2
Mar 11...14 2021
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 16 | |
+ 80 | ||||||||||||
| Pursuit | 38 | 1 + 1 + 1 + 1 | = 4 | + 3 | 76 → | 79 | 53 | ||||||||
| Sprint | 52 | 0 + 3 | = 3 | 76 | 53 | + 89 | |||||||||
Nove Mesto
Mar 4...7 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 9 | 0 + 0 + 0 + 2 | = 2 | + 32 | 44 → | 76 | 53 | ▲8 | |||||||
| Sprint | 25 | 0 + 2 | = 2 | + 16 | 28 → | 44 | 61 | ▲5 | + 116 | ||||||
| Relay | 15 | + 170 | |||||||||||||
Pokljuka
World Champ.
Feb 10...21 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 21 | + 110 | |||||||||||||
| Single Mixed Relay | 21 | + 55 | |||||||||||||
| Individual | 50 | 2 + 3 + 0 + 0 | = 5 | 28 | 66 | ▼2 | + 91 | ||||||||
| Pursuit | 41 | 0 + 0 + 1 + 5 | = 6 | 28 | 64 | ||||||||||
| Sprint | 13 | 1 + 0 | = 1 | + 28 | 28 | 64 | ▲17 | + 128 | |||||||
| Mixed Relay | 18 | |
+ 70 | ||||||||||||
Oberhof
Jan 8...10 2021
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 20 | |
+ 60 | ||||||||||||
| Sprint | 74 | 0 + 3 | = 3 | 76 | ▼3 | + 67 | |||||||||
Hochfilzen 2
Dec 17...20 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 80 | 2 + 2 | = 4 | 71 | ▼4 | + 61 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | |
+ 150 | ||||||||||||
| Sprint | 86 | 3 + 1 | = 4 | 66 | ▼3 | + 49 | |||||||||
| Competitions | 24 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 24 | Best Rank | 2 | Prone | 88 % | Points | 489 | |||||||
| Did finish | 22 | Medals | 1 | Standing | 76 % | Rank | 13 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Kontiolahti
Mar 12...14 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 77 | 2 + 4 | = 6 | 489 | 10 | ▼2 | + 64 | ||||||||
Nove Mesto
Mar 5...8 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 11 | 0 + 0 + 0 + 2 | = 2 | + 30 | 459 → | 489 | 8 | ||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
| Sprint | 27 | 0 + 2 | = 2 | + 14 | 445 → | 459 | 8 | ▼1 | + 114 | ||||||
Antholz-Anterselva
World Champ.
Feb 13...23 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 15 | 1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | + 26 | 419 → | 445 | 7 | ||||||||
| Relay | 17 | + 150 | |||||||||||||
| Individual | 24 | 0 + 1 + 2 + 1 | = 4 | + 17 | 402 → | 419 | 7 | + 117 | |||||||
| Pursuit | 17 | 1 + 0 + 2 + 1 | = 4 | + 24 | 378 → | 402 | 7 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 16 | 0 + 2 | = 2 | + 25 | 353 → | 378 | 9 | + 125 | |||||||
Pokljuka
Jan 23...26 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 13 | 1 + 1 + 0 + 1 | = 3 | + 28 | 325 → | 353 | 9 | ||||||||
| Individual | 47 | 1 + 2 + 1 + 1 | = 5 | 325 | 9 | ▼2 | + 94 | ||||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2020
|
|||||||||||||||
| Pursuit |
|
1 + 0 + 0 + 1 | = 2 | + 54 | 271 → | 325 | 7 | ▲2 | |||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
| Sprint | 5 | 0 + 0 | + 40 | 231 → | 271 | 9 | ▲1 | + 140 | |||||||
Oberhof
Jan 9...12 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 20 | 1 + 0 + 5 + 2 | = 8 | + 21 | 210 → | 231 | 10 | ▼3 | |||||||
| Relay | – | Leg 3 | |||||||||||||
| Sprint | 6 | 0 + 1 | = 1 | + 38 | 172 → | 210 | 7 | ▲5 | + 138 | ||||||
Annecy
Dec 19...22 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 14 | 0 + 1 + 2 + 1 | = 4 | + 27 | 145 → | 172 | 12 | ▼2 | |||||||
| Pursuit | 10 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | + 31 | 114 → | 145 | 10 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 10 | 0 + 1 | = 1 | + 31 | 83 → | 114 | 11 | ▲3 | + 131 | ||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2019
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 5 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | + 40 | 43 → | 83 | 14 | ▲14 | |||||||
| Sprint | 4 | 0 + 0 | + 43 | 43 | 28 | ▲29 | + 143 | ||||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 8 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 44 | 1 + 2 | = 3 | 41 | ▼40 | + 97 | |||||||||
| Mixed Relay | 13 | + 95 | |||||||||||||
| Competitions | 29 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 28 | Best Rank | 2 | Prone | 86 % | Points | 687 | |||||||
| Did finish | 28 | Medals | 6 | Standing | 78 % | Rank | 6 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...24 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 6 | 0 + 0 + 1 + 3 | = 4 | + 38 | 649 → | 687 | 6 | ▲1 | |||||||
| Pursuit | 35 | 2 + 2 + 2 + 2 | = 8 | + 6 | 643 → | 649 | 7 | ▼2 | |||||||
| Sprint |
|
0 + 0 | + 48 | 595 → | 643 | 5 | ▲2 | + 148 | |||||||
Östersund
World Champ.
Mar 7...17 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 12 | 2 + 0 + 1 + 2 | = 5 | + 29 | 566 → | 595 | 7 | ▼1 | |||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Individual | 5 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 40 | 526 → | 566 | 6 | + 140 | |||||||
| Pursuit | – | 526 | 6 | ||||||||||||
| Sprint | 48 | 2 + 2 | = 4 | 526 | 6 | + 93 | |||||||||
| Mixed Relay | 12 | + 100 | |||||||||||||
Canmore
Feb 7...8 2019
|
|||||||||||||||
| Individual | 13 | 0 + 2 + 1 + 0 | = 3 | + 28 | 498 → | 526 | 5 | + 128 | |||||||
Antholz-Anterselva
Jan 24...27 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 16 | 1 + 0 + 1 + 2 | = 4 | + 25 | 473 → | 498 | 5 | ||||||||
| Pursuit | 28 | 1 + 1 + 1 + 2 | = 5 | + 13 | 460 → | 473 | 5 | ▼2 | |||||||
| Sprint | 30 | 1 + 2 | = 3 | + 11 | 449 → | 460 | 3 | + 111 | |||||||
Ruhpolding
Jan 17...20 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start |
|
0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | + 48 | 401 → | 449 | 3 | ||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Sprint | 14 | 1 + 0 | = 1 | + 27 | 374 → | 401 | 3 | + 127 | |||||||
Oberhof
Jan 10...13 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Pursuit | 32 | 1 + 1 + 1 + 2 | = 5 | + 9 | 365 → | 374 | 3 | ▼1 | |||||||
| Sprint | 21 | 0 + 2 | = 2 | + 20 | 345 → | 365 | 2 | + 120 | |||||||
Nove Mesto
Dec 20...23 2018
|
|||||||||||||||
| Mass Start |
|
0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 54 | 291 → | 345 | 2 | ||||||||
| Pursuit | 17 | 2 + 1 + 1 + 2 | = 6 | + 24 | 267 → | 291 | 2 | ||||||||
| Sprint |
|
0 + 0 | + 48 | 219 → | 267 | 2 | ▲1 | + 148 | |||||||
Hochfilzen
Dec 13...16 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
| Pursuit |
|
0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 54 | 165 → | 219 | 3 | ||||||||
| Sprint | 7 | 1 + 0 | = 1 | + 36 | 129 → | 165 | 3 | + 136 | |||||||
Pokljuka
Dec 2...9 2018
|
|||||||||||||||
| Pursuit |
|
0 + 0 + 0 + 0 | + 48 | 81 → | 129 | 3 | |||||||||
| Sprint | 6 | 0 + 1 | = 1 | + 38 | 43 → | 81 | 3 | ▲1 | + 138 | ||||||
| Individual | 4 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | + 43 | 43 | 4 | ▼3 | + 143 | |||||||
| Mixed Relay | 13 | |
+ 95 | ||||||||||||
| Competitions | 26 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 26 | Best Rank | 2 | Prone | 78 % | Points | 247 | |||||||
| Did finish | 23 | Medals | 1 | Standing | 77 % | Rank | 32 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Tyumen
Mar 22...25 2018
|
|||||||||||||||
| Mass Start |
|
1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | + 54 | 193 → | 247 | 32 | ▲2 | |||||||
| Pursuit | 13 | 1 + 0 + 0 + 2 | = 3 | + 28 | 165 → | 193 | 34 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 15 | 1 + 1 | = 2 | + 26 | 139 → | 165 | 36 | ▲5 | + 126 | ||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 15...18 2018
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 39 | 0 + 1 + 1 + 2 | = 4 | + 2 | 137 → | 139 | 41 | ▼3 | |||||||
| Sprint | 52 | 2 + 1 | = 3 | 137 | 38 | ▼1 | + 89 | ||||||||
Kontiolahti
Mar 8...11 2018
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 10 | + 110 | |||||||||||||
| Sprint | 51 | 0 + 4 | = 4 | 137 | 36 | ▼1 | + 90 | ||||||||
Pyeong Chang
Olympics |
|||||||||||||||
| Relay | 5 | ||||||||||||||
| Mixed Relay | 20 | ||||||||||||||
| Mass Start | 21 | 1 + 2 + 0 + 1 | = 4 | ||||||||||||
| Individual | 5 | 1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | ||||||||||||
| Pursuit | 38 | 2 + 2 + 2 + 2 | = 8 | ||||||||||||
| Sprint | 11 | 1 + 0 | = 1 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 18...21 2018
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 13 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | + 28 | 109 → | 137 | 35 | ▲4 | |||||||
| Pursuit | 22 | 1 + 0 + 1 + 2 | = 4 | + 19 | 90 → | 109 | 39 | ▲4 | |||||||
| Sprint | 13 | 0 + 1 | = 1 | + 28 | 62 → | 90 | 43 | ▲2 | + 128 | ||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | + 200 | |||||||||||||
| Individual | 37 | 0 + 2 + 0 + 1 | = 3 | + 4 | 58 → | 62 | 44 | ▼1 | + 104 | ||||||
Annecy
Dec 14...17 2017
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 43 | 1 + 3 + 1 + 1 | = 6 | 58 | 37 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 23 | 1 + 1 | = 2 | + 18 | 40 → | 58 | 36 | ▲3 | + 118 | ||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | |
+ 150 | ||||||||||||
| Pursuit | – | 2 + 3 | 40 | 39 | ▼4 | ||||||||||
| Sprint | 50 | 2 + 1 | = 3 | 40 | 35 | ▼8 | + 91 | ||||||||
Östersund
Nov 26 ... Dec 3 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 70 | 1 + 3 | = 4 | 40 | 17 | ▼12 | + 71 | ||||||||
| Individual | 5 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 40 | 40 | 5 | ▼4 | + 140 | |||||||
| Mixed Relay | 4 | + 165 | |||||||||||||
| Competitions | 25 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 25 | Best Rank | 5 | Prone | 84 % | Points | 292 | |||||||
| Did finish | 25 | Medals | 0 | Standing | 78 % | Rank | 31 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 17...19 2017
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 14 | 1 + 0 + 2 + 0 | = 3 | + 27 | 265 → | 292 | 31 | ||||||||
| Pursuit | 17 | 0 + 0 + 0 + 4 | = 4 | + 24 | 241 → | 265 | 31 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 18 | 1 + 2 | = 3 | + 23 | 218 → | 241 | 32 | ▲1 | + 123 | ||||||
Kontiolahti
Mar 10...12 2017
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 9 | + 115 | |||||||||||||
| Pursuit | 5 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 40 | 178 → | 218 | 33 | ▲5 | ||||||||
| Sprint | 37 | 1 + 1 | = 2 | + 4 | 174 → | 178 | 38 | ▼2 | + 104 | ||||||
Pyeong Chang
Mar 2...5 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 15 | + 170 | |||||||||||||
| Pursuit | 10 | 2 + 0 + 0 + 0 | = 2 | + 31 | 143 → | 174 | 36 | ▲5 | |||||||
| Sprint | 14 | 1 + 1 | = 2 | + 27 | 116 → | 143 | 41 | ▲3 | + 127 | ||||||
Hochfilzen
World Champ.
Feb 9...19 2017
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 10 | 0 + 1 + 1 + 0 | = 2 | + 31 | 85 → | 116 | 44 | ▲3 | |||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
| Individual | 27 | 1 + 1 + 1 + 0 | = 3 | + 14 | 71 → | 85 | 47 | ▲4 | + 114 | ||||||
| Pursuit | 12 | 0 + 0 + 2 + 0 | = 2 | + 29 | 42 → | 71 | 51 | ▲11 | |||||||
| Sprint | 31 | 2 + 0 | = 2 | + 10 | 32 → | 42 | 62 | ▲2 | + 110 | ||||||
| Mixed Relay | 12 | + 100 | |||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
| Individual | 63 | 2 + 2 + 1 + 2 | = 7 | 32 | 64 | ▼3 | + 78 | ||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 66 | 0 + 2 | = 2 | 32 | 58 | ▼2 | + 75 | ||||||||
| Relay | 12 | + 200 | |||||||||||||
Nove Mesto
Dec 15...18 2016
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 48 | 1 + 0 + 2 + 0 | = 3 | 32 | 49 | ▼4 | |||||||||
| Sprint | 60 | 0 + 3 | = 3 | 32 | 45 | ▼4 | + 81 | ||||||||
Pokljuka
Dec 9...11 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | + 160 | |||||||||||||
| Sprint | 92 | 0 + 4 | = 4 | 32 | 36 | ▼4 | |||||||||
Östersund
Nov 27 ... Dec 4 2016
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 24 | 1 + 2 + 0 + 0 | = 3 | + 17 | 15 → | 32 | 32 | ▲7 | |||||||
| Sprint | 26 | 0 + 1 | = 1 | + 15 | 15 | 39 | ▲2 | + 115 | |||||||
| Competitions | 22 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 21 | Best Rank | 6 | Prone | 85 % | Points | 199 | |||||||
| Did finish | 21 | Medals | 0 | Standing | 80 % | Rank | 36 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Khanty-Mansiysk
Mar 17...19 2016
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 51 | 0 + 2 + 2 + 1 | = 5 | 199 | 36 | ||||||||||
| Sprint | 53 | 0 + 2 | = 2 | 199 | 36 | ▼1 | + 88 | ||||||||
Oslo Holmenkollen
World Champ.
Mar 3...13 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
| Individual | 76 | 3 + 1 + 2 + 1 | = 7 | 199 | 33 | ▼1 | + 65 | ||||||||
| Pursuit | 23 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | + 18 | 181 → | 199 | 32 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 49 | 1 + 2 | = 3 | 181 | 33 | ▼1 | |||||||||
| Mixed Relay | 17 | + 75 | |||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 21...24 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | – | 181 | 26 | ||||||||||||
Ruhpolding
Jan 13...17 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Mass Start | 25 | 0 + 2 + 1 + 2 | = 5 | + 12 | 169 → | 181 | 26 | ▼1 | |||||||
| Individual | 7 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 36 | 133 → | 169 | 25 | ▲2 | + 136 | ||||||
Oberhof
Jan 7...10 2016
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 14 | 0 + 0 + 2 + 1 | = 3 | + 27 | 106 → | 133 | 27 | ▲4 | |||||||
| Pursuit | 6 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 38 | 68 → | 106 | 31 | ▲9 | |||||||
| Sprint | 15 | 0 + 1 | = 1 | + 26 | 42 → | 68 | 40 | ▲3 | + 126 | ||||||
Pokljuka
Dec 17...20 2015
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 25 | 1 + 0 + 0 + 1 | = 2 | + 16 | 26 → | 42 | 42 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 38 | 1 + 1 | = 2 | + 3 | 23 → | 26 | 44 | ▲1 | + 103 | ||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 13 | Leg 1 | + 190 | ||||||||||||
| Sprint | 84 | 3 + 1 | = 4 | 23 | 42 | ▼7 | + 53 | ||||||||
Östersund
Nov 29 ... Dec 6 2015
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 20 | 1 + 0 + 1 + 0 | = 2 | + 21 | 2 → | 23 | 35 | ▲21 | |||||||
| Sprint | 39 | 0 + 2 | = 2 | + 2 | 2 | 56 | ▼15 | + 102 | |||||||
| Individual | 54 | 0 + 1 + 1 + 2 | = 4 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Mixed Relay | 16 | Leg 1 | + 80 | ||||||||||||
| Competitions | 21 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 20 | Best Rank | 10 | Prone | 77 % | Points | 22 | |||||||
| Did finish | 18 | Medals | 0 | Standing | 69 % | Rank | 74 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Khanty-Mansiysk
Mar 19...22 2015
|
|||||||||||||||
| Sprint | 67 | 2 + 4 | = 6 | 22 | 73 | ▼2 | + 74 | ||||||||
Kontiolahti
World Champ.
Mar 5...15 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | + 130 | |||||||||||||
| Individual | 53 | 1 + 3 + 1 + 0 | = 5 | 22 | 71 | ▼1 | + 88 | ||||||||
| Sprint | 89 | 5 + 4 | = 9 | 22 | 70 | ▼2 | |||||||||
| Mixed Relay | 17 | |
+ 75 | ||||||||||||
Oslo Holmenkollen
Feb 12...15 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Sprint | – | 22 | 68 | ▼1 | |||||||||||
| Individual | 39 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | + 2 | 20 → | 22 | 67 | ▼1 | + 102 | ||||||
Nove Mesto
Feb 6...8 2015
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 42 | 1 + 0 + 2 + 2 | = 5 | 20 | 66 | ▼2 | |||||||||
| Sprint | 43 | 1 + 1 | = 2 | 20 | 64 | ▼2 | + 98 | ||||||||
| Mixed Relay | 10 | + 110 | |||||||||||||
Ruhpolding
Jan 14...18 2015
|
|||||||||||||||
| Sprint | 63 | 0 + 2 | = 2 | 20 | 59 | ▼2 | + 78 | ||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
Oberhof
Jan 7...11 2015
|
|||||||||||||||
| Sprint | 43 | 1 + 2 | = 3 | 20 | 57 | ▼1 | + 98 | ||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
Pokljuka
Dec 18...21 2014
|
|||||||||||||||
| Sprint | 79 | 1 + 1 | = 2 | 20 | 56 | ▼7 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 12...14 2014
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 34 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | + 7 | 13 → | 20 | 49 | ▲5 | |||||||
| Relay | 15 | + 170 | |||||||||||||
| Sprint | 28 | 0 + 1 | = 1 | + 13 | 13 | 54 | ▲5 | + 113 | |||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 7 2014
|
|||||||||||||||
| Sprint | 67 | 2 + 0 | = 2 | 55 | ▼14 | + 74 | |||||||||
| Individual | 87 | 1 + 2 + 2 + 3 | = 8 | 41 | ▼40 | + 47 | |||||||||
| Competitions | 13 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 13 | Best Rank | 6 | Prone | 70 % | Points | 48 | |||||||
| Did finish | 12 | Medals | 0 | Standing | 68 % | Rank | 62 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 20...23 2014
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 51 | 1 + 3 + 3 + 2 | = 9 | 48 | 62 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 24 | 1 + 0 | = 1 | + 17 | 31 → | 48 | 61 | ▲8 | + 117 | ||||||
Kontiolahti
Mar 13...16 2014
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 44 | 0 + 1 + 1 + 2 | = 4 | 31 | 69 | ▼1 | |||||||||
| Sprint 2 | 56 | 0 + 2 | = 2 | 31 | 68 | ▼1 | + 85 | ||||||||
| Sprint | 10 | 0 + 0 | + 31 | 31 | 67 | ▲32 | + 131 | ||||||||
Sochi
Olympics |
|||||||||||||||
| Relay | 13 | ||||||||||||||
| Sprint | 71 | 3 + 2 | = 5 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 16...19 2014
|
|||||||||||||||
| Sprint | 77 | 2 + 1 | = 3 | 88 | ▼2 | + 64 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 6...8 2013
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Sprint | 88 | 1 + 3 | = 4 | 66 | ▼12 | + 53 | |||||||||
Östersund
Nov 24...30 2013
|
|||||||||||||||
| Sprint | 57 | 1 + 2 | = 3 | 54 | ▼13 | + 84 | |||||||||
| Individual | 73 | 4 + 0 + 1 + 2 | = 7 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Mixed Relay | 14 | + 90 | |||||||||||||
| Competitions | 8 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 8 | Best Rank | 8 | Prone | 77 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 8 | Medals | 0 | Standing | 69 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Nove Mesto
World Champ.
Feb 7...17 2013
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
| Pursuit | 53 | 0 + 2 + 2 + 2 | = 6 | 87 | |||||||||||
| Sprint | 55 | 0 + 2 | = 2 | 87 | ▼1 | + 86 | |||||||||
Oberhof
Jan 3...6 2013
|
|||||||||||||||
| Sprint | 85 | 3 + 3 | = 6 | 80 | ▼4 | ||||||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
Hochfilzen
Dec 7...9 2012
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
| Sprint | 62 | 1 + 1 | = 2 | 62 | ▼8 | ||||||||||
Östersund
Nov 25 ... Dec 2 2012
|
|||||||||||||||
| Sprint | 76 | 1 + 1 | = 2 | 53 | ▼12 | ||||||||||
| Competitions | 3 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 3 | Best Rank | 8 | Prone | 73 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 3 | Medals | 0 | Standing | 55 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Ruhpolding
World Champ.
Mar 1...11 2012
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | |
|||||||||||||
| Sprint | 86 | 2 + 1 | = 3 | 91 | ▼2 | ||||||||||
Nove Mesto
Jan 11...15 2012
|
|||||||||||||||
| Sprint | 84 | 2 + 3 | = 5 | 84 | ▼4 | ||||||||||
© 2010—2026 Biathlontime