Michal Šima |
svk
|
| Competitions | 10 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 10 | Best Rank | 16 | Prone | 87 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 9 | Medals | 0 | Standing | 82 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oberhof
Jan 8...10 2021
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 20 | Leg 4 | + 60 | ||||||||||||
| Sprint | 62 | 0 + 2 | = 2 | 74 | ▼3 | + 79 | |||||||||
Hochfilzen 2
Dec 17...20 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 97 | 3 + 1 | = 4 | 70 | ▼3 | + 27 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
| Pursuit | 53 | 1 + 1 + 1 + 1 | = 4 | 67 | ▼4 | ||||||||||
| Sprint | 59 | 0 + 2 | = 2 | 63 | ▼6 | + 82 | |||||||||
Kontiolahti 2
Dec 3...6 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | |
+ 160 | ||||||||||||
| Sprint | 61 | 0 + 1 | = 1 | 56 | ▼7 | + 80 | |||||||||
Kontiolahti
Nov 28...29 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 50 | 0 + 0 | 49 | ▼8 | + 91 | ||||||||||
| Individual | 49 | 1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | 41 | ▼40 | + 92 | |||||||||
| Competitions | 18 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 18 | Best Rank | 17 | Prone | 79 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 15 | Medals | 0 | Standing | 79 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Kontiolahti
Mar 12...14 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 84 | 0 + 3 | = 3 | 95 | ▼2 | + 53 | |||||||||
Nove Mesto
Mar 5...8 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
| Sprint | 101 | 3 + 2 | = 5 | 93 | ▼3 | ||||||||||
Antholz-Anterselva
World Champ.
Feb 13...23 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | + 150 | |||||||||||||
| Individual | 78 | 0 + 2 + 2 + 1 | = 5 | 90 | ▼6 | + 63 | |||||||||
| Mixed Relay | 19 | Leg 4 | + 65 | ||||||||||||
Pokljuka
Jan 23...26 2020
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 21 | + 55 | |||||||||||||
| Individual | 50 | 1 + 0 + 1 + 0 | = 2 | 83 | ▼3 | + 91 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 25 | + 70 | |||||||||||||
| Sprint | 78 | 0 + 0 | 80 | ▼3 | + 63 | ||||||||||
Oberhof
Jan 9...12 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
| Sprint | 72 | 1 + 1 | = 2 | 77 | ▼3 | + 69 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | + 130 | |||||||||||||
| Sprint | 87 | 2 + 1 | = 3 | 66 | ▼10 | ||||||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 8 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | |
+ 130 | ||||||||||||
| Individual | 52 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | 56 | ▼15 | + 89 | |||||||||
| Sprint | 100 | 1 + 2 | = 3 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Single Mixed Relay | 24 | + 40 | |||||||||||||
| Competitions | 12 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 12 | Best Rank | 9 | Prone | 72 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 12 | Medals | 0 | Standing | 69 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...24 2019
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 52 | 0 + 1 + 1 + 2 | = 4 | 101 | |||||||||||
| Sprint | 51 | 1 + 0 | = 1 | 101 | ▼1 | + 90 | |||||||||
Östersund
World Champ.
Mar 7...17 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
| Individual | 86 | 2 + 2 + 2 + 1 | = 7 | 100 | ▼1 | + 49 | |||||||||
Canmore
Feb 7...8 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
| Individual | 87 | 2 + 1 + 2 + 3 | = 8 | 92 | ▼3 | ||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 24...27 2019
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 51 | 2 + 1 + 1 + 2 | = 6 | 89 | ▼2 | ||||||||||
| Sprint | 50 | 1 + 0 | = 1 | 87 | ▼5 | + 91 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 17...20 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 13 | + 190 | |||||||||||||
| Sprint | 71 | 0 + 1 | = 1 | 82 | ▼2 | + 70 | |||||||||
Oberhof
Jan 10...13 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 11 | |
+ 210 | ||||||||||||
Pokljuka
Dec 2...9 2018
|
|||||||||||||||
| Individual | 107 | 1 + 1 + 3 + 3 | = 8 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 7 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 7 | Best Rank | 19 | Prone | 63 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 5 | Medals | 0 | Standing | 73 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oberhof
Jan 4...7 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | + 130 | |||||||||||||
| Sprint | 97 | 3 + 2 | = 5 | 84 | ▼4 | + 27 | |||||||||
Annecy
Dec 14...17 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 68 | 1 + 1 | = 2 | 78 | ▼9 | ||||||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 24 | + 80 | |||||||||||||
| Sprint | 88 | 2 + 0 | = 2 | 65 | ▼9 | ||||||||||
Östersund
Nov 26 ... Dec 3 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 88 | 1 + 2 | = 3 | 53 | ▼12 | + 45 | |||||||||
| Individual | 91 | 2 + 1 + 1 + 1 | = 5 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 16 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 16 | Best Rank | 12 | Prone | 77 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 15 | Medals | 0 | Standing | 76 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 17...19 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 101 | 2 + 0 | = 2 | 107 | ▼3 | ||||||||||
Pyeong Chang
Mar 2...5 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 13 | + 190 | |||||||||||||
| Sprint | 90 | 2 + 1 | = 3 | 101 | ▼1 | ||||||||||
Hochfilzen
World Champ.
Feb 9...19 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | Leg 4 | + 200 | ||||||||||||
| Individual | 91 | 2 + 2 + 0 + 1 | = 5 | 100 | ▼3 | ||||||||||
| Sprint | 62 | 1 + 0 | = 1 | 96 | ▼2 | + 79 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 15 | + 170 | |||||||||||||
| Individual | 88 | 1 + 1 + 1 + 0 | = 3 | 94 | ▼5 | + 45 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 103 | 1 + 2 | = 3 | 89 | ▼3 | ||||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
Nove Mesto
Dec 15...18 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 63 | 0 + 2 | = 2 | 73 | ▼4 | ||||||||||
Pokljuka
Dec 9...11 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 14 | + 180 | |||||||||||||
| Sprint | 86 | 0 + 1 | = 1 | 68 | ▼5 | ||||||||||
Östersund
Nov 27 ... Dec 4 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 73 | 0 + 1 | = 1 | 59 | ▼18 | + 68 | |||||||||
| Individual | 100 | 2 + 3 + 1 + 3 | = 9 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Single Mixed Relay | 26 | + 30 | |||||||||||||
| Competitions | 7 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 7 | Best Rank | 12 | Prone | 75 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 71 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
World Champ.
Mar 3...13 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | |
+ 200 | ||||||||||||
Presque Isle
Feb 11...13 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | + 200 | |||||||||||||
| Pursuit | 48 | 1 + 1 + 3 + 1 | = 6 | 96 | ▼1 | ||||||||||
| Sprint | 47 | 0 + 0 | 95 | ▼4 | + 94 | ||||||||||
Canmore
Feb 4...7 2016
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 19 | + 65 | |||||||||||||
| Sprint | 77 | 2 + 1 | = 3 | 91 | ▼6 | + 64 | |||||||||
Pokljuka
Dec 17...20 2015
|
|||||||||||||||
| Sprint | 97 | 1 + 1 | = 2 | 71 | ▼1 | ||||||||||
| Competitions | 5 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 5 | Best Rank | 15 | Prone | 80 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 5 | Medals | 0 | Standing | 75 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Kontiolahti
World Champ.
Mar 5...15 2015
|
|||||||||||||||
| Individual | 99 | 1 + 2 + 0 + 3 | = 6 | 90 | ▼2 | ||||||||||
Oslo Holmenkollen
Feb 12...15 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 15 | |
+ 170 | ||||||||||||
| Sprint | 77 | 1 + 1 | = 2 | 88 | |||||||||||
| Individual | 74 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | 88 | ▼1 | + 67 | |||||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 7 2014
|
|||||||||||||||
| Sprint | 97 | 3 + 1 | = 4 | 55 | ▼14 | ||||||||||
© 2010—2026 Biathlontime