Linn Persson |
swe
|
| Competitions | 18 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 18 | Best Rank | 1 | Prone | 90 % | Points | 206 | |||||||
| Did finish | 18 | Medals | 3 | Standing | 78 % | Rank | 33 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. | |||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 19...22
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 18 | 0 + 0 + 3 + 1 | = 4 | + 23 | 183 → | 206 | 33 | ▲4 | |||||||
| Pursuit | 21 | 1 + 1 + 1 + 0 | = 3 | + 20 | 163 → | 183 | 37 | ||||||||
| Sprint | 9 | 0 + 0 | + 34 | 129 → | 163 | 37 | ▲2 | ||||||||
Otepaa
Mar 12...15
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 6 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | + 45 | 84 → | 129 | 39 | ▲9 | |||||||
| Sprint | 19 | 1 + 1 | = 2 | + 22 | 62 → | 84 | 48 | ▲10 | |||||||
Kontiolahti
Mar 5...8
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
Leg 1 | |||||||||||||
| Individual | 24 | 1 + 1 + 0 + 1 | = 3 | + 17 | 45 → | 62 | 58 | ▲4 | |||||||
Antholz-Anterselva
Olympics |
|||||||||||||||
| Mass Start | 25 | 0 + 2 + 1 + 2 | = 5 | 45 | 62 | ||||||||||
| Relay |
|
||||||||||||||
| Pursuit | 10 | 0 + 0 + 2 + 0 | = 2 | 45 | 62 | ||||||||||
| Sprint | 22 | 0 + 2 | = 2 | 45 | 62 | ||||||||||
| Individual | 9 | 0 + 1 + 1 + 0 | = 2 | 45 | 62 | ||||||||||
Ruhpolding
Jan 14...18 2026
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
||||||||||||||
Oberhof
Jan 8...11 2026
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 32 | 2 + 0 + 3 + 0 | = 5 | + 9 | 36 → | 45 | 50 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 24 | 1 + 1 | = 2 | + 17 | 19 → | 36 | 51 | ▲8 | |||||||
Hochfilzen
Dec 12...14 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 26 | 0 + 0 + 0 + 3 | = 3 | + 15 | 4 → | 19 | 54 | ▲12 | |||||||
| Sprint | 37 | 0 + 3 | = 3 | + 4 | 4 | 66 | ▼4 | ||||||||
Östersund
Nov 29 ... Dec 7 2025
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 7 | |
|||||||||||||
| Competitions | 20 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 20 | Best Rank | 2 | Prone | 89 % | Points | 325 | |||||||
| Did finish | 20 | Medals | 4 | Standing | 86 % | Rank | 21 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Nove Mesto
World Champ.
Feb 7...18 2024
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 17 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | 325 | 15 | ||||||||||
| Relay |
|
+ 390 | |||||||||||||
| Individual | 10 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | 325 | 15 | + 131 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 18...21 2024
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 27 | 1 + 2 + 0 + 1 | = 4 | + 8 | 317 → | 325 | 15 | ||||||||
| Individual | 38 | 0 + 0 + 2 + 1 | = 3 | + 3 | 314 → | 317 | 15 | ▼2 | |||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2024
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 27 | 0 + 2 + 0 + 1 | = 3 | + 14 | 300 → | 314 | 13 | ▼2 | |||||||
| Sprint | 7 | 0 + 0 | + 36 | 264 → | 300 | 11 | ▲1 | + 136 | |||||||
| Relay |
|
+ 390 | |||||||||||||
Oberhof
Jan 5...7 2024
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
|
+ 360 | ||||||||||||
| Pursuit | 15 | 1 + 1 + 0 + 0 | = 2 | + 26 | 238 → | 264 | 12 | ||||||||
| Sprint | 18 | 0 + 1 | = 1 | + 23 | 215 → | 238 | 12 | ▲1 | |||||||
Lenzerheide
Dec 14...17 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 10 | 0 + 1 + 0 + 2 | = 3 | + 31 | 184 → | 215 | 13 | ||||||||
| Pursuit | 6 | 0 + 1 + 1 + 0 | = 2 | + 40 | 144 → | 184 | 13 | ||||||||
| Sprint | 13 | 0 + 1 | = 1 | + 28 | 116 → | 144 | 13 | ▲1 | + 128 | ||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 15 | 0 + 1 + 1 + 0 | = 2 | + 26 | 90 → | 116 | 14 | ||||||||
| Sprint | 30 | 0 + 2 | = 2 | + 11 | 79 → | 90 | 14 | ▼3 | |||||||
Östersund
Nov 25 ... Dec 3 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 16 | 1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | + 25 | 54 → | 79 | 11 | ▼1 | |||||||
| Sprint | 13 | 0 + 1 | = 1 | + 28 | 26 → | 54 | 10 | ▲5 | + 128 | ||||||
| Relay |
|
|
+ 390 | ||||||||||||
| Individual | 15 | 1 + 0 + 0 + 1 | = 2 | + 26 | 26 | 15 | ▼14 | + 126 | |||||||
| Competitions | 29 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 28 | Best Rank | 1 | Prone | 88 % | Points | 524 | |||||||
| Did finish | 28 | Medals | 8 | Standing | 88 % | Rank | 13 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 16...19 2023
|
|||||||||||||||
| Sprint | 43 | 1 + 1 | = 2 | 524 | 12 | ||||||||||
Östersund
Mar 9...12 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 28 | 1 + 2 + 1 + 0 | = 4 | + 6 | 518 → | 524 | 12 | ▼2 | |||||||
| Relay | 5 | + 310 | |||||||||||||
| Individual | 45 | 0 + 2 + 2 + 0 | = 4 | 518 | 10 | ||||||||||
Nove Mesto
Mar 2...5 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 27 | 2 + 0 + 1 + 0 | = 3 | + 14 | 504 → | 518 | 10 | ▼1 | |||||||
| Sprint | 35 | 1 + 1 | = 2 | + 6 | 498 → | 504 | 9 | ▼2 | |||||||
Oberhof
World Champ.
Feb 8...19 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 8 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | 498 | 7 | ||||||||||
| Relay |
|
+ 360 | |||||||||||||
| Individual |
|
0 + 0 + 0 + 0 | 498 | 7 | + 154 | ||||||||||
| Pursuit | 10 | 0 + 2 + 1 + 0 | = 3 | 498 | 7 | ||||||||||
| Sprint |
|
0 + 0 | 498 | 7 | + 148 | ||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2023
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
+ 390 | |||||||||||||
| Pursuit | 16 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | + 25 | 473 → | 498 | 7 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 22 | 0 + 1 | = 1 | + 19 | 454 → | 473 | 8 | ▼1 | + 119 | ||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2023
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 4 | 1 + 0 + 1 + 0 | = 2 | + 50 | 404 → | 454 | 7 | ▲2 | |||||||
| Relay | 7 | |
+ 270 | ||||||||||||
| Individual | – | 404 | 9 | ▼3 | |||||||||||
Pokljuka
Jan 5...8 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 6 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 40 | 364 → | 404 | 6 | ||||||||
| Sprint | 7 | 1 + 0 | = 1 | + 36 | 328 → | 364 | 6 | + 136 | |||||||
Annecy
Dec 15...18 2022
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 17 | 2 + 1 + 0 + 1 | = 4 | + 24 | 304 → | 328 | 6 | ||||||||
| Pursuit | 6 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 40 | 264 → | 304 | 6 | ▼1 | |||||||
| Sprint |
|
0 + 1 | = 1 | + 75 | 189 → | 264 | 5 | ▲4 | + 154 | ||||||
Hochfilzen
Dec 8...11 2022
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
Leg 1 | + 390 | ||||||||||||
| Pursuit | 6 | 0 + 0 + 0 + 2 | = 2 | + 40 | 149 → | 189 | 9 | ||||||||
| Sprint | 10 | 1 + 0 | = 1 | + 31 | 118 → | 149 | 9 | ▼2 | |||||||
Kontiolahti
Nov 29 ... Dec 4 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 11 | 1 + 0 + 1 + 0 | = 2 | + 30 | 88 → | 118 | 7 | ▼2 | |||||||
| Sprint |
|
0 + 0 | + 60 | 28 → | 88 | 5 | ▲8 | + 148 | |||||||
| Relay |
|
|
+ 420 | ||||||||||||
| Individual | 13 | 0 + 0 + 0 + 2 | = 2 | + 28 | 28 | 13 | ▼12 | + 128 | |||||||
| Competitions | 28 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 27 | Best Rank | 1 | Prone | 86 % | Points | 416 | |||||||
| Did finish | 27 | Medals | 5 | Standing | 81 % | Rank | 19 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 18...20 2022
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 4 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 43 | 373 → | 416 | 19 | ||||||||
| Pursuit | 15 | 2 + 0 + 1 + 0 | = 3 | + 26 | 347 → | 373 | 19 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 23 | 1 + 1 | = 2 | + 18 | 329 → | 347 | 20 | + 118 | |||||||
Otepaa
Mar 10...13 2022
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay |
|
|
+ 195 | ||||||||||||
| Mass Start | 4 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | + 43 | 286 → | 329 | 20 | ||||||||
| Sprint | 61 | 2 + 3 | = 5 | 286 | 20 | ||||||||||
Kontiolahti
Mar 3...6 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 14 | 0 + 1 + 0 + 2 | = 3 | + 27 | 259 → | 286 | 20 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 10 | 0 + 1 | = 1 | + 31 | 228 → | 259 | 21 | ||||||||
| Relay |
|
+ 390 | |||||||||||||
Beijing
Olympics |
|||||||||||||||
| Mass Start | 24 | 0 + 2 + 3 + 3 | = 8 | 228 | 21 | ||||||||||
| Relay |
|
|
|||||||||||||
| Pursuit | 5 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | 228 | 21 | ||||||||||
| Sprint | 12 | 0 + 1 | = 1 | 228 | 21 | ||||||||||
| Individual | 15 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | 228 | 21 | ||||||||||
Ruhpolding
Jan 12...16 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 5 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 40 | 188 → | 228 | 17 | ▲4 | |||||||
| Sprint | 9 | 0 + 0 | + 32 | 156 → | 188 | 21 | ▲4 | + 132 | |||||||
Oberhof
Jan 7...9 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 38 | 1 + 2 + 0 + 2 | = 5 | + 3 | 153 → | 156 | 25 | ||||||||
| Sprint | 53 | 3 + 1 | = 4 | 153 | 25 | ▼1 | |||||||||
Annecy
Dec 16...19 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | – | 153 | 17 | ▼3 | |||||||||||
| Sprint | 8 | 0 + 0 | + 34 | 119 → | 153 | 14 | ▲2 | + 134 | |||||||
Hochfilzen
Dec 10...12 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 18 | 0 + 2 + 1 + 0 | = 3 | + 23 | 96 → | 119 | 16 | ||||||||
| Relay |
|
Leg 1 | + 420 | ||||||||||||
| Sprint | 28 | 0 + 2 | = 2 | + 13 | 83 → | 96 | 16 | ▼1 | |||||||
Östersund 2
Dec 2...5 2021
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
+ 360 | |||||||||||||
| Pursuit | 26 | 1 + 1 + 1 + 1 | = 4 | + 15 | 68 → | 83 | 15 | ▼2 | |||||||
| Sprint | 7 | 0 + 0 | + 36 | 32 → | 68 | 13 | ▲10 | + 136 | |||||||
Östersund
Nov 27...28 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 9 | 1 + 0 | = 1 | + 32 | 32 | 23 | ▲18 | + 132 | |||||||
| Individual | 73 | 1 + 1 + 2 + 2 | = 6 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Competitions | 34 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 34 | Best Rank | 1 | Prone | 88 % | Points | 572 | |||||||
| Did finish | 34 | Medals | 5 | Standing | 79 % | Rank | 14 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Östersund
Mar 19...21 2021
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 19 | 3 + 0 + 0 + 3 | = 6 | + 22 | 556 → | 572 | 14 | ||||||||
| Pursuit | 24 | 2 + 2 + 3 + 2 | = 9 | + 17 | 543 → | 556 | 14 | ▼1 | |||||||
| Sprint | 14 | 0 + 1 | = 1 | + 27 | 518 → | 543 | 13 | + 127 | |||||||
Nove Mesto 2
Mar 11...14 2021
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay |
|
|
+ 210 | ||||||||||||
| Pursuit | 20 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | + 21 | 498 → | 518 | 13 | ||||||||
| Sprint | 37 | 1 + 2 | = 3 | + 4 | 494 → | 498 | 13 | + 104 | |||||||
Nove Mesto
Mar 4...7 2021
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 4 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | + 43 | 451 → | 494 | 13 | ||||||||
| Sprint | 21 | 1 + 1 | = 2 | + 20 | 431 → | 451 | 13 | ▲1 | + 120 | ||||||
| Relay |
|
+ 420 | |||||||||||||
Pokljuka
World Champ.
Feb 10...21 2021
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 11 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | + 30 | 401 → | 431 | 14 | ||||||||
| Relay | 5 | + 310 | |||||||||||||
| Individual | 21 | 0 + 2 + 0 + 0 | = 2 | + 20 | 381 → | 401 | 14 | ▼1 | + 120 | ||||||
| Pursuit | 19 | 0 + 0 + 2 + 2 | = 4 | + 22 | 359 → | 381 | 13 | ||||||||
| Sprint | 16 | 1 + 1 | = 2 | + 25 | 334 → | 359 | 13 | ▲1 | + 125 | ||||||
| Mixed Relay |
|
|
+ 180 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 21...24 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | Leg 3 | + 270 | ||||||||||||
| Mass Start | 20 | 0 + 0 + 2 + 2 | = 4 | + 21 | 313 → | 334 | 14 | ||||||||
| Individual | 15 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | + 26 | 287 → | 313 | 14 | ▲1 | + 126 | ||||||
Oberhof 2
Jan 13...17 2021
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 14 | 2 + 1 + 0 + 0 | = 3 | + 27 | 260 → | 287 | 15 | ▲1 | |||||||
| Relay |
|
|
+ 360 | ||||||||||||
| Sprint | 35 | 0 + 1 | = 1 | + 6 | 254 → | 260 | 16 | ▼1 | |||||||
Oberhof
Jan 8...10 2021
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 13 | + 95 | |||||||||||||
| Pursuit | 10 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 31 | 223 → | 254 | 15 | ||||||||
| Sprint | 19 | 0 + 0 | + 22 | 201 → | 223 | 15 | ▼1 | + 122 | |||||||
Hochfilzen 2
Dec 17...20 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 17 | 0 + 1 + 1 + 2 | = 4 | + 24 | 177 → | 201 | 14 | ▼1 | |||||||
| Pursuit | 8 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 34 | 143 → | 177 | 13 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 8 | 1 + 0 | = 1 | + 34 | 109 → | 143 | 15 | ▲4 | + 134 | ||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2020
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 39 | 2 + 1 + 1 + 2 | = 6 | + 2 | 107 → | 109 | 19 | ▼4 | |||||||
| Relay |
|
|
+ 360 | ||||||||||||
| Sprint | 14 | 0 + 1 | = 1 | + 27 | 80 → | 107 | 15 | ▲2 | + 127 | ||||||
Kontiolahti 2
Dec 3...6 2020
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 24 | 0 + 1 + 0 + 2 | = 3 | + 17 | 63 → | 80 | 17 | ▼4 | |||||||
| Sprint | 40 | 0 + 3 | = 3 | + 1 | 62 → | 63 | 13 | ▼5 | |||||||
Kontiolahti
Nov 28...29 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 19 | 1 + 0 | = 1 | + 22 | 40 → | 62 | 8 | ▼3 | |||||||
| Individual | 5 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 40 | 40 | 5 | ▼4 | + 140 | ||||||||
| Competitions | 26 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 26 | Best Rank | 2 | Prone | 88 % | Points | 346 | |||||||
| Did finish | 26 | Medals | 4 | Standing | 79 % | Rank | 19 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Kontiolahti
Mar 12...14 2020
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 27 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | + 14 | 332 → | 346 | 19 | ||||||||
| Sprint | 55 | 1 + 2 | = 3 | 332 | 19 | ||||||||||
Nove Mesto
Mar 5...8 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 15 | 1 + 0 + 0 + 2 | = 3 | + 26 | 306 → | 332 | 19 | ||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Sprint | 23 | 1 + 1 | = 2 | + 18 | 288 → | 306 | 19 | + 118 | |||||||
Antholz-Anterselva
World Champ.
Feb 13...23 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 5 | |
+ 310 | ||||||||||||
| Individual | 47 | 2 + 1 + 2 + 0 | = 5 | 288 | 17 | ▼3 | |||||||||
| Pursuit | 32 | 1 + 1 + 2 + 0 | = 4 | + 9 | 279 → | 288 | 14 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 44 | 0 + 3 | = 3 | 279 | 15 | ▼2 | |||||||||
| Mixed Relay | 11 | + 105 | |||||||||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2020
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 5 | 1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | + 40 | 239 → | 279 | 11 | ▲1 | |||||||
| Relay | 5 | |
+ 310 | ||||||||||||
| Sprint | 27 | 1 + 0 | = 1 | + 14 | 225 → | 239 | 12 | ||||||||
Oberhof
Jan 9...12 2020
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 13 | 1 + 0 + 2 + 2 | = 5 | + 28 | 197 → | 225 | 12 | ▼1 | |||||||
| Relay |
|
|
+ 390 | ||||||||||||
| Sprint | 27 | 1 + 1 | = 2 | + 14 | 183 → | 197 | 11 | ▼4 | + 114 | ||||||
Annecy
Dec 19...22 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start |
|
1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | + 48 | 135 → | 183 | 7 | ▲7 | |||||||
| Pursuit | 11 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 30 | 105 → | 135 | 14 | ▼2 | ||||||||
| Sprint | 44 | 0 + 2 | = 2 | 105 | 12 | ▼4 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2019
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 20 | 1 + 0 + 1 + 0 | = 2 | + 21 | 84 → | 105 | 8 | ▼1 | |||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Sprint | 21 | 0 + 1 | = 1 | + 20 | 64 → | 84 | 7 | + 120 | |||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 8 2019
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
|
+ 360 | ||||||||||||
| Individual | 17 | 0 + 2 + 0 + 1 | = 3 | + 24 | 40 → | 64 | 7 | ▼2 | + 124 | ||||||
| Sprint | 5 | 0 + 1 | = 1 | + 40 | 40 | 5 | ▼4 | + 140 | |||||||
| Mixed Relay |
|
|
+ 180 | ||||||||||||
| Competitions | 25 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 24 | Best Rank | 2 | Prone | 86 % | Points | 340 | |||||||
| Did finish | 24 | Medals | 2 | Standing | 87 % | Rank | 28 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...24 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 20 | 0 + 3 + 1 + 0 | = 4 | + 21 | 319 → | 340 | 28 | ||||||||
| Pursuit | 5 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 40 | 279 → | 319 | 28 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 8 | 0 + 0 | + 34 | 245 → | 279 | 29 | + 134 | ||||||||
Östersund
World Champ.
Mar 7...17 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 9 | 1 + 1 + 1 + 0 | = 3 | + 32 | 213 → | 245 | 29 | ||||||||
| Relay |
|
Leg 1 | + 390 | ||||||||||||
| Individual | 15 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | + 26 | 187 → | 213 | 29 | ▲2 | + 126 | ||||||
| Pursuit | 21 | 0 + 2 + 0 + 1 | = 3 | + 20 | 167 → | 187 | 31 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 42 | 2 + 1 | = 3 | 167 | 32 | ▼1 | + 99 | ||||||||
| Mixed Relay | 5 | Leg 1 | + 155 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 24...27 2019
|
|||||||||||||||
| Pursuit | – | 167 | 28 | ▼3 | |||||||||||
| Sprint | 28 | 0 + 1 | = 1 | + 13 | 154 → | 167 | 25 | + 113 | |||||||
Ruhpolding
Jan 17...20 2019
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 7 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 36 | 118 → | 154 | 25 | ▲9 | ||||||||
| Relay | 4 | + 330 | |||||||||||||
| Sprint | 16 | 0 + 0 | + 25 | 93 → | 118 | 34 | ▲3 | + 125 | |||||||
Oberhof
Jan 10...13 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Sprint | 75 | 2 + 2 | = 4 | 93 | 33 | ▼4 | |||||||||
Nove Mesto
Dec 20...23 2018
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 15 | 1 + 0 + 0 + 1 | = 2 | + 26 | 67 → | 93 | 28 | ▲6 | |||||||
| Sprint | 37 | 0 + 2 | = 2 | + 4 | 63 → | 67 | 34 | ▼4 | + 104 | ||||||
Hochfilzen
Dec 13...16 2018
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
|
+ 390 | ||||||||||||
| Pursuit | 11 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 30 | 33 → | 63 | 30 | ▲8 | |||||||
| Sprint | 30 | 1 + 0 | = 1 | + 11 | 22 → | 33 | 38 | ▲2 | + 111 | ||||||
Pokljuka
Dec 2...9 2018
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 54 | 2 + 2 + 1 + 0 | = 5 | 22 | 40 | ▼6 | |||||||||
| Sprint | 51 | 1 + 1 | = 2 | 22 | 34 | ▼15 | + 90 | ||||||||
| Individual | 19 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 22 | 22 | 19 | ▼18 | + 122 | |||||||
| Single Mixed Relay | 5 | + 155 | |||||||||||||
| Competitions | 25 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 25 | Best Rank | 2 | Prone | 88 % | Points | 97 | |||||||
| Did finish | 25 | Medals | 3 | Standing | 85 % | Rank | 51 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Tyumen
Mar 22...25 2018
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 37 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | + 4 | 93 → | 97 | 51 | ||||||||
| Sprint | 37 | 0 + 1 | = 1 | + 4 | 89 → | 93 | 51 | ▼3 | + 104 | ||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 15...18 2018
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 44 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | 89 | 48 | ||||||||||
| Relay | 6 | |
+ 290 | ||||||||||||
| Sprint | 45 | 0 + 2 | = 2 | 89 | 48 | ▼3 | |||||||||
Kontiolahti
Mar 8...11 2018
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 6 | + 145 | |||||||||||||
| Sprint | 69 | 1 + 2 | = 3 | 89 | 44 | + 72 | |||||||||
Pyeong Chang
Olympics |
|||||||||||||||
| Relay |
|
||||||||||||||
| Mass Start | 22 | 1 + 0 + 0 + 1 | = 2 | ||||||||||||
| Individual | 11 | 1 + 0 + 0 + 0 | = 1 | ||||||||||||
| Pursuit | 21 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | ||||||||||||
| Sprint | 37 | 1 + 2 | = 3 | ||||||||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2018
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
|
+ 360 | ||||||||||||
| Individual | 24 | 0 + 0 + 2 + 0 | = 2 | + 17 | 72 → | 89 | 40 | ▲2 | + 117 | ||||||
Oberhof
Jan 4...7 2018
|
|||||||||||||||
| Relay |
|
+ 360 | |||||||||||||
| Pursuit | 30 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 11 | 61 → | 72 | 42 | ▼2 | |||||||
| Sprint | 8 | 0 + 0 | + 34 | 27 → | 61 | 40 | ▲11 | + 134 | |||||||
Annecy
Dec 14...17 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 67 | 0 + 2 | = 2 | 27 | 47 | ▼4 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | |
+ 250 | ||||||||||||
| Pursuit | 45 | 1 + 0 + 0 + 1 | = 2 | 27 | 43 | ▼3 | |||||||||
| Sprint | 54 | 2 + 0 | = 2 | 27 | 40 | ▼7 | + 87 | ||||||||
Östersund
Nov 26 ... Dec 3 2017
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 42 | 2 + 0 + 1 + 0 | = 3 | 27 | 33 | ▼9 | |||||||||
| Sprint | 40 | 1 + 0 | = 1 | + 1 | 26 → | 27 | 24 | ▼9 | + 101 | ||||||
| Individual | 15 | 0 + 0 + 0 + 0 | + 26 | 26 | 15 | ▼14 | + 126 | ||||||||
| Single Mixed Relay | 5 | + 155 | |||||||||||||
| Competitions | 6 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 6 | Best Rank | 4 | Prone | 67 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 89 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 61 | 0 + 1 | = 1 | 86 | ▼3 | ||||||||||
Nove Mesto
Dec 15...18 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 74 | 2 + 1 | = 3 | 75 | ▼4 | ||||||||||
Pokljuka
Dec 9...11 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | ||||||||||||||
Östersund
Nov 27 ... Dec 4 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 66 | 2 + 0 | = 2 | 60 | ▼19 | ||||||||||
| Individual | 65 | 4 + 0 + 2 + 0 | = 6 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Single Mixed Relay | 4 | ||||||||||||||
| Competitions | 24 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 23 | Best Rank | 4 | Prone | 84 % | Points | 81 | |||||||
| Did finish | 23 | Medals | 0 | Standing | 84 % | Rank | 58 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Khanty-Mansiysk
Mar 17...19 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 63 | 1 + 1 | = 2 | 81 | 56 | ▼1 | + 78 | ||||||||
Oslo Holmenkollen
World Champ.
Mar 3...13 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Individual | 36 | 0 + 0 + 0 + 2 | = 2 | + 5 | 76 → | 81 | 54 | ▲2 | + 105 | ||||||
| Pursuit | 40 | 1 + 1 + 2 + 1 | = 5 | + 1 | 75 → | 76 | 56 | ▼1 | |||||||
| Sprint | 34 | 1 + 1 | = 2 | + 7 | 68 → | 75 | 55 | + 107 | |||||||
| Mixed Relay | 12 | + 100 | |||||||||||||
Presque Isle
Feb 11...13 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | |
+ 250 | ||||||||||||
| Sprint | 67 | 2 + 1 | = 3 | 68 | 54 | ▼5 | |||||||||
Canmore
Feb 4...7 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | – | 68 | 46 | ▼1 | |||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 21...24 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 6 | + 290 | |||||||||||||
| Pursuit | 22 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | + 19 | 49 → | 68 | 45 | ▲3 | |||||||
| Sprint | 17 | 0 + 0 | + 24 | 25 → | 49 | 48 | ▲6 | + 124 | |||||||
Ruhpolding
Jan 13...17 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 11 | + 210 | |||||||||||||
| Individual | 70 | 0 + 0 + 2 + 3 | = 5 | 25 | 54 | ▼1 | + 71 | ||||||||
Oberhof
Jan 7...10 2016
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 36 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 5 | 20 → | 25 | 53 | ▲6 | |||||||
| Sprint | 36 | 0 + 1 | = 1 | + 5 | 15 → | 20 | 59 | ▲2 | + 105 | ||||||
Pokljuka
Dec 17...20 2015
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 46 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | 15 | 61 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 58 | 1 + 0 | = 1 | 15 | 60 | ▼6 | + 83 | ||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 11 | + 210 | |||||||||||||
| Sprint | 63 | 1 + 1 | = 2 | 15 | 52 | ▼7 | |||||||||
Östersund
Nov 29 ... Dec 6 2015
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 38 | 0 + 0 + 2 + 1 | = 3 | + 3 | 12 → | 15 | 45 | ▼3 | |||||||
| Sprint | 55 | 3 + 0 | = 3 | 12 | 42 | ▼13 | + 86 | ||||||||
| Individual | 29 | 0 + 2 + 0 + 0 | = 2 | + 12 | 12 | 29 | ▼28 | + 112 | |||||||
| Single Mixed Relay | 4 | Leg 1 | + 165 | ||||||||||||
| Competitions | 2 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 2 | Best Rank | 52 | Prone | 100 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 2 | Medals | 0 | Standing | 66 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Khanty-Mansiysk
Mar 19...22 2015
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 52 | 0 + 0 + 2 + 1 | = 3 | 98 | |||||||||||
| Sprint | 59 | 0 + 2 | = 2 | 98 | ▼1 | + 82 | |||||||||
© 2010—2026 Biathlontime