Laura Toivanen |
fin
|
| Competitions | 13 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 13 | Best Rank | 17 | Prone | 83 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 10 | Medals | 0 | Standing | 74 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...24 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 62 | 1 + 0 | = 1 | 101 | ▼3 | + 79 | |||||||||
Östersund
World Champ.
Mar 7...17 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 22 | Leg 4 | + 100 | ||||||||||||
| Individual | 78 | 0 + 1 + 1 + 3 | = 5 | 98 | |||||||||||
| Sprint | 63 | 0 + 2 | = 2 | 98 | ▼2 | + 78 | |||||||||
Salt Lake City
Feb 14...17 2019
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 54 | 2 + 2 + 2 | 96 | ▼1 | |||||||||||
| Sprint | 49 | 1 + 1 | = 2 | 95 | ▼2 | + 92 | |||||||||
Canmore
Feb 7...8 2019
|
|||||||||||||||
| Individual | 83 | 1 + 2 + 1 + 2 | = 6 | 93 | ▼3 | + 55 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 24...27 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 84 | 2 + 1 | = 3 | 86 | ▼1 | + 53 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 17...20 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | Leg 3 | + 150 | ||||||||||||
| Sprint | 80 | 1 + 0 | = 1 | 85 | ▼3 | + 61 | |||||||||
Oberhof
Jan 10...13 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
| Sprint | 92 | 0 + 3 | = 3 | 79 | ▼6 | ||||||||||
Hochfilzen
Dec 13...16 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | |
+ 150 | ||||||||||||
| Competitions | 12 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 12 | Best Rank | 7 | Prone | 86 % | Points | 8 | |||||||
| Did finish | 11 | Medals | 0 | Standing | 66 % | Rank | 90 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 15...18 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | |
+ 200 | ||||||||||||
| Sprint | 77 | 0 + 2 | = 2 | 8 | 84 | ||||||||||
Kontiolahti
Mar 8...11 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | 76 | 1 + 1 | = 2 | 8 | 84 | ▼3 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 18...21 2018
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 45 | 0 + 1 + 1 + 1 | = 3 | 8 | 81 | ▼2 | |||||||||
| Sprint | 33 | 0 + 1 | = 1 | + 8 | 8 | 79 | ▲7 | + 108 | |||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
| Individual | 75 | 0 + 2 + 0 + 1 | = 3 | 86 | ▼3 | + 66 | |||||||||
Oberhof
Jan 4...7 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 7 | + 270 | |||||||||||||
| Sprint | 76 | 0 + 1 | = 1 | 82 | ▼5 | ||||||||||
Annecy
Dec 14...17 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 78 | 0 + 2 | = 2 | 76 | ▼6 | + 63 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | + 160 | |||||||||||||
| Sprint | 101 | 1 + 5 | = 6 | 66 | ▼7 | ||||||||||
| Competitions | 14 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 14 | Best Rank | 8 | Prone | 84 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 13 | Medals | 0 | Standing | 67 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Kontiolahti
Mar 10...12 2017
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 15 | + 85 | |||||||||||||
| Sprint | 69 | 0 + 1 | = 1 | 100 | ▼1 | + 72 | |||||||||
Hochfilzen
World Champ.
Feb 9...19 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 15 | + 170 | |||||||||||||
| Sprint | 90 | 1 + 3 | = 4 | 93 | ▼1 | + 41 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 8 | |
+ 250 | ||||||||||||
| Individual | 75 | 1 + 3 + 0 + 2 | = 6 | 92 | ▼5 | ||||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 91 | 2 + 1 | = 3 | 86 | ▼3 | + 39 | |||||||||
| Relay | 20 | |
+ 120 | ||||||||||||
Nove Mesto
Dec 15...18 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 76 | 0 + 2 | = 2 | 75 | ▼4 | + 65 | |||||||||
Pokljuka
Dec 9...11 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 13 | Leg 1 | + 190 | ||||||||||||
| Sprint | 87 | 2 + 1 | = 3 | 70 | ▼7 | ||||||||||
Östersund
Nov 27 ... Dec 4 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 74 | 0 + 2 | = 2 | 60 | ▼19 | + 67 | |||||||||
| Individual | 81 | 3 + 2 + 1 + 2 | = 8 | 41 | ▼40 | + 59 | |||||||||
| Single Mixed Relay | 20 | |
+ 60 | ||||||||||||
| Competitions | 5 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 5 | Best Rank | 17 | Prone | 77 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 5 | Medals | 0 | Standing | 70 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
World Champ.
Mar 3...13 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | |
+ 150 | ||||||||||||
| Individual | 71 | 2 + 1 + 1 + 0 | = 4 | 102 | + 70 | ||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 21...24 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 84 | 1 + 2 | = 3 | 86 | ▼3 | + 53 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 13...17 2016
|
|||||||||||||||
| Individual | 93 | 1 + 1 + 1 + 3 | = 6 | 83 | ▼4 | + 35 | |||||||||
Oberhof
Jan 7...10 2016
|
|||||||||||||||
| Sprint | 94 | 2 + 2 | = 4 | 78 | ▼1 | + 33 | |||||||||
| Competitions | 5 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 5 | Best Rank | 16 | Prone | 84 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 3 | Medals | 0 | Standing | 78 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Feb 12...15 2015
|
|||||||||||||||
| Sprint | 79 | 0 + 1 | = 1 | 90 | + 62 | ||||||||||
| Individual | 68 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | 90 | ▼3 | + 73 | |||||||||
Nove Mesto
Feb 6...8 2015
|
|||||||||||||||
| Sprint | 76 | 1 + 2 | = 3 | 84 | ▼2 | ||||||||||
| Mixed Relay | 20 | + 60 | |||||||||||||
Ruhpolding
Jan 14...18 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | + 160 | |||||||||||||
| Competitions | 1 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 1 | Best Rank | 78 | Prone | 60 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 1 | Medals | 0 | Standing | 80 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Kontiolahti
Feb 10...12 2012
|
|||||||||||||||
| Sprint | 78 | 2 + 1 | = 3 | 88 | |||||||||||
| Competitions | 8 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 8 | Best Rank | 10 | Prone | 85 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 7 | Medals | 0 | Standing | 65 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Khanty-Mansiysk
World Champ.
Mar 3...13 2011
|
|||||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Individual | 49 | 1 + 1 + 0 + 1 | = 3 | 96 | ▼3 | + 92 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 20...23 2011
|
|||||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Sprint | 85 | 0 + 2 | = 2 | 84 | ▼1 | + 56 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 12...16 2011
|
|||||||||||||||
| Sprint | 91 | 2 + 2 | = 4 | 83 | ▼3 | + 50 | |||||||||
| Individual | 68 | 0 + 2 + 0 + 1 | = 3 | 80 | ▼2 | + 73 | |||||||||
Oberhof
Jan 5...9 2011
|
|||||||||||||||
| Sprint | 79 | 1 + 2 | = 3 | 78 | ▼3 | + 62 | |||||||||
| Relay | 17 | + 150 | |||||||||||||
| Competitions | 2 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 2 | Best Rank | 16 | Prone | 58 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 2 | Medals | 0 | Standing | 61 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2009
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | ||||||||||||||
| Sprint | 114 | 3 + 2 | = 5 | 62 | ▼7 | ||||||||||
© 2010—2026 Biathlontime