Joanna Jakiela |
pol
|
| Competitions | 25 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 25 | Best Rank | 5 | Prone | 85 % | Points | 106 | |||||||
| Did finish | 25 | Medals | 0 | Standing | 67 % | Rank | 46 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 19...22
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 40 | 0 + 0 + 2 + 2 | = 4 | + 1 | 105 → | 106 | 46 | ▼1 | |||||||
| Sprint | 45 | 1 + 1 | = 2 | 105 | 45 | ▼2 | |||||||||
Otepaa
Mar 12...15
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 54 | 1 + 1 + 3 + 4 | = 9 | 105 | 43 | ▼2 | |||||||||
| Sprint | 42 | 1 + 2 | = 3 | 105 | 41 | ▼2 | + 99 | ||||||||
Kontiolahti
Mar 5...8
|
|||||||||||||||
| Relay | 5 | + 310 | |||||||||||||
| Individual | 74 | 1 + 1 + 0 + 3 | = 5 | 105 | 38 | ▼2 | + 67 | ||||||||
Antholz-Anterselva
Olympics |
|||||||||||||||
| Mass Start | 11 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | 105 | 36 | ||||||||||
| Relay | 6 | |
|||||||||||||
| Pursuit | 16 | 2 + 0 + 0 + 1 | = 3 | 105 | 36 | ||||||||||
| Sprint | 28 | 0 + 2 | = 2 | 105 | 36 | ||||||||||
| Individual | 66 | 1 + 2 + 0 + 2 | = 5 | 105 | 36 | ||||||||||
Nove Mesto
Jan 22...25 2026
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 8 | |
+ 125 | ||||||||||||
| Individual | 74 | 1 + 3 + 1 + 3 | = 8 | 105 | 35 | ▼1 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 14...18 2026
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 16 | 0 + 0 + 0 + 1 | = 1 | + 25 | 80 → | 105 | 34 | ▲4 | |||||||
| Sprint | 37 | 1 + 0 | = 1 | + 4 | 76 → | 80 | 38 | ▼1 | + 104 | ||||||
| Relay | 12 | |
+ 200 | ||||||||||||
Oberhof
Jan 8...11 2026
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 33 | 2 + 0 + 0 + 2 | = 4 | + 8 | 68 → | 76 | 37 | ▲1 | |||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
| Sprint | 38 | 0 + 2 | = 2 | + 3 | 65 → | 68 | 38 | ▼1 | + 103 | ||||||
Annecy
Dec 18...21 2025
|
|||||||||||||||
| Sprint | 71 | 2 + 1 | = 3 | 65 | 32 | ▼8 | + 70 | ||||||||
Östersund
Nov 29 ... Dec 7 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 21 | 2 + 0 + 0 + 2 | = 4 | + 20 | 45 → | 65 | 17 | ▼1 | |||||||
| Sprint | 6 | 0 + 0 | + 45 | 45 | 16 | ▲25 | + 138 | ||||||||
| Individual | 49 | 0 + 1 + 2 + 2 | = 5 | 41 | ▼40 | + 92 | |||||||||
| Single Mixed Relay | 7 | |
+ 135 | ||||||||||||
| Relay | 10 | + 220 | |||||||||||||
| Competitions | 27 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 26 | Best Rank | 6 | Prone | 90 % | Points | 67 | |||||||
| Did finish | 26 | Medals | 0 | Standing | 67 % | Rank | 60 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...23 2025
|
|||||||||||||||
| Sprint | 70 | 1 + 1 | = 2 | 67 | 58 | ▼4 | + 71 | ||||||||
Pokljuka
Mar 13...16 2025
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 12 | + 100 | |||||||||||||
| Individual | 46 | 0 + 1 + 0 + 2 | = 3 | 67 | 53 | + 95 | |||||||||
Nove Mesto
Mar 6...9 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 9 | |
+ 230 | ||||||||||||
| Pursuit | 31 | 0 + 0 + 3 + 1 | = 4 | + 10 | 57 → | 67 | 53 | ▲3 | |||||||
| Sprint | 27 | 0 + 1 | = 1 | + 14 | 43 → | 57 | 56 | ▲3 | + 114 | ||||||
Lenzerheide
World Champ.
Feb 12...23 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
| Single Mixed Relay | 17 | |
+ 75 | ||||||||||||
| Individual | 55 | 1 + 1 + 0 + 2 | = 4 | 43 | 59 | + 86 | |||||||||
| Pursuit | 26 | 0 + 1 + 1 + 0 | = 2 | 43 | 59 | ||||||||||
| Sprint | 27 | 0 + 1 | = 1 | 43 | 59 | + 114 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 23...26 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | |
+ 200 | ||||||||||||
| Pursuit | 47 | 1 + 0 + 1 + 1 | = 3 | 43 | 59 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 58 | 1 + 2 | = 3 | 43 | 58 | ▼3 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2025
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | |
+ 200 | ||||||||||||
| Individual | 99 | 1 + 3 + 0 + 5 | = 9 | 43 | 55 | ▼3 | |||||||||
Oberhof
Jan 9...12 2025
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 55 | 2 + 1 + 2 + 2 | = 7 | 43 | 52 | ▼1 | |||||||||
| Sprint | 53 | 1 + 3 | = 4 | 43 | 51 | ▼8 | + 88 | ||||||||
Annecy
Dec 19...22 2024
|
|||||||||||||||
| Pursuit | – | 43 | 40 | ▼3 | |||||||||||
| Sprint | 44 | 0 + 1 | = 1 | 43 | 37 | ▼5 | + 97 | ||||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2024
|
|||||||||||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
| Pursuit | 21 | 0 + 0 + 2 + 0 | = 2 | + 20 | 23 → | 43 | 32 | ▲12 | |||||||
| Sprint | 38 | 0 + 2 | = 2 | + 3 | 20 → | 23 | 44 | ▼7 | + 103 | ||||||
Kontiolahti
Nov 30 ... Dec 8 2024
|
|||||||||||||||
| Sprint | 21 | 0 + 1 | = 1 | + 20 | 20 | 35 | ▲6 | + 120 | |||||||
| Individual | 78 | 0 + 4 + 1 + 0 | = 5 | 41 | ▼40 | ||||||||||
| Relay | 6 | |
+ 290 | ||||||||||||
| Mixed Relay | 9 | |
+ 115 | ||||||||||||
| Competitions | 29 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 29 | Best Rank | 6 | Prone | 87 % | Points | 63 | |||||||
| Did finish | 28 | Medals | 0 | Standing | 70 % | Rank | 56 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Canmore
Mar 14...17 2024
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 39 | 0 + 0 + 1 + 3 | = 4 | + 2 | 61 → | 63 | 56 | ▼1 | |||||||
| Sprint | 46 | 2 + 1 | = 3 | 61 | 55 | ▼1 | + 95 | ||||||||
Salt Lake City
Mar 8...10 2024
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 37 | 0 + 0 + 2 + 1 | = 3 | + 4 | 57 → | 61 | 54 | ▼2 | |||||||
| Relay | 8 | + 250 | |||||||||||||
| Sprint | 38 | 1 + 1 | = 2 | + 3 | 54 → | 57 | 52 | ▼1 | + 103 | ||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 1...3 2024
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 10 | + 110 | |||||||||||||
| Individual | 66 | 2 + 2 + 0 + 0 | = 4 | 54 | 50 | ▼1 | |||||||||
Nove Mesto
World Champ.
Feb 7...18 2024
|
|||||||||||||||
| Mass Start | 25 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | 54 | 49 | ||||||||||
| Relay | 6 | Leg 4 | + 290 | ||||||||||||
| Individual | 40 | 0 + 1 + 1 + 2 | = 4 | 54 | 49 | + 101 | |||||||||
| Pursuit | 17 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | 54 | 49 | ||||||||||
| Sprint | 23 | 0 + 1 | = 1 | 54 | 49 | + 118 | |||||||||
| Mixed Relay | 15 | + 85 | |||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 18...21 2024
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 14 | |
+ 90 | ||||||||||||
| Individual | 80 | 2 + 2 + 1 + 3 | = 8 | 54 | 49 | ▼1 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2024
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 35 | 0 + 2 + 2 + 1 | = 5 | + 6 | 48 → | 54 | 48 | ▲1 | |||||||
| Sprint | 23 | 0 + 1 | = 1 | + 18 | 30 → | 48 | 49 | ▲8 | + 118 | ||||||
| Relay | 11 | + 210 | |||||||||||||
Oberhof
Jan 5...7 2024
|
|||||||||||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
| Pursuit | 48 | 0 + 0 + 2 + 1 | = 3 | 30 | 57 | ▼4 | |||||||||
| Sprint | 54 | 1 + 2 | = 3 | 30 | 53 | ▼3 | + 87 | ||||||||
Lenzerheide
Dec 14...17 2023
|
|||||||||||||||
| Sprint | 68 | 0 + 3 | = 3 | 30 | 47 | ▼3 | + 73 | ||||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 11 | + 210 | |||||||||||||
| Pursuit | 42 | 0 + 0 + 2 + 2 | = 4 | 30 | 44 | ▼5 | |||||||||
| Sprint | 45 | 1 + 1 | = 2 | 30 | 39 | ▼7 | + 96 | ||||||||
Östersund
Nov 25 ... Dec 3 2023
|
|||||||||||||||
| Sprint | 92 | 3 + 4 | = 7 | 30 | 29 | ▼18 | |||||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
| Individual | 11 | 0 + 1 + 0 + 0 | = 1 | + 30 | 30 | 11 | ▼10 | + 130 | |||||||
| Mixed Relay | 15 | + 85 | |||||||||||||
| Competitions | 25 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 25 | Best Rank | 8 | Prone | 87 % | Points | 36 | |||||||
| Did finish | 22 | Medals | 0 | Standing | 72 % | Rank | 64 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 16...19 2023
|
|||||||||||||||
| Sprint | 39 | 0 + 1 | = 1 | + 2 | 34 → | 36 | 64 | ▼1 | + 102 | ||||||
Östersund
Mar 9...12 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 12 | |
+ 200 | ||||||||||||
| Individual | 69 | 0 + 1 + 2 + 1 | = 4 | 34 | 62 | ▼2 | + 72 | ||||||||
Nove Mesto
Mar 2...5 2023
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 54 | 1 + 2 + 2 + 0 | = 5 | 34 | 60 | ||||||||||
| Sprint | 50 | 0 + 1 | = 1 | 34 | 60 | ▼4 | + 91 | ||||||||
Oberhof
World Champ.
Feb 8...19 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 9 | + 230 | |||||||||||||
| Individual | 71 | 0 + 4 + 2 + 1 | = 7 | 34 | 56 | ||||||||||
| Pursuit | 50 | 2 + 0 + 0 + 2 | = 4 | 34 | 56 | ||||||||||
| Sprint | 51 | 0 + 2 | = 2 | 34 | 56 | + 90 | |||||||||
| Mixed Relay | 22 | |
+ 50 | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 15 | Leg 4 | + 170 | ||||||||||||
| Sprint | 71 | 2 + 0 | = 2 | 34 | 54 | ▼1 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2023
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | + 160 | |||||||||||||
| Individual | 52 | 2 + 1 + 0 + 1 | = 4 | 34 | 53 | ▼4 | + 89 | ||||||||
Pokljuka
Jan 5...8 2023
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 8 | |
+ 125 | ||||||||||||
| Pursuit | 47 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | 34 | 49 | ▼3 | |||||||||
| Sprint | 44 | 0 + 1 | = 1 | 34 | 46 | ▼2 | + 97 | ||||||||
Annecy
Dec 15...18 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | – | 2 + 1 + 2 | 34 | 44 | ▼3 | ||||||||||
| Sprint | 49 | 0 + 1 | = 1 | 34 | 41 | ▼4 | + 92 | ||||||||
Hochfilzen
Dec 8...11 2022
|
|||||||||||||||
| Relay | 16 | + 160 | |||||||||||||
| Sprint | 80 | 0 + 4 | = 4 | 34 | 36 | ▼4 | |||||||||
Kontiolahti
Nov 29 ... Dec 4 2022
|
|||||||||||||||
| Pursuit | 26 | 0 + 0 + 1 + 1 | = 2 | + 15 | 19 → | 34 | 32 | ▲2 | |||||||
| Sprint | 35 | 0 + 1 | = 1 | + 6 | 13 → | 19 | 34 | ▼6 | + 106 | ||||||
| Relay | 12 | Leg 2 | + 200 | ||||||||||||
| Individual | 28 | 0 + 0 + 0 + 2 | = 2 | + 13 | 13 | 28 | ▼27 | + 113 | |||||||
| Competitions | 7 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 7 | Best Rank | 15 | Prone | 66 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 68 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Pokljuka
World Champ.
Feb 10...21 2021
|
|||||||||||||||
| Sprint | 66 | 2 + 1 | = 3 | 84 | ▼3 | + 75 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 21...24 2021
|
|||||||||||||||
| Relay | 15 | + 170 | |||||||||||||
| Individual | 73 | 2 + 2 + 1 + 1 | = 6 | 81 | ▼4 | + 68 | |||||||||
Oberhof
Jan 8...10 2021
|
|||||||||||||||
| Single Mixed Relay | 20 | |
+ 60 | ||||||||||||
| Sprint | 75 | 2 + 1 | = 3 | 76 | ▼3 | ||||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 65 | 0 + 2 | = 2 | 66 | ▼3 | + 76 | |||||||||
Kontiolahti 2
Dec 3...6 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 90 | 2 + 3 | = 5 | 61 | ▼6 | + 41 | |||||||||
| Competitions | 1 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 1 | Best Rank | 92 | Prone | 30 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 1 | Medals | 0 | Standing | 60 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
World Champ.
Feb 13...23 2020
|
|||||||||||||||
| Individual | 92 | 3 + 2 + 4 + 2 | = 11 | 91 | ▼3 | ||||||||||
© 2010—2026 Biathlontime