Edin Hodzić |
srb
|
| Competitions | 8 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 8 | Best Rank | 103 | Prone | 72 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 67 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 15...18 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | – | 2 | 97 | ▼1 | |||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 18...21 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | 109 | 3 + 2 | = 5 | 90 | ▼2 | + 3 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2018
|
|||||||||||||||
| Individual | 104 | 1 + 1 + 0 + 2 | = 4 | 88 | ▼3 | + 13 | |||||||||
Oberhof
Jan 4...7 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | – | 1 | 84 | ▼4 | |||||||||||
Annecy
Dec 14...17 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 103 | 1 + 1 | = 2 | 78 | ▼9 | + 15 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 107 | 1 + 2 | = 3 | 65 | ▼9 | + 7 | |||||||||
Östersund
Nov 26 ... Dec 3 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 107 | 2 + 2 | = 4 | 53 | ▼12 | + 7 | |||||||||
| Individual | 107 | 1 + 2 + 2 + 1 | = 6 | 41 | ▼40 | + 7 | |||||||||
| Competitions | 5 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 5 | Best Rank | 94 | Prone | 74 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 5 | Medals | 0 | Standing | 65 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Hochfilzen
World Champ.
Feb 9...19 2017
|
|||||||||||||||
| Individual | 94 | 0 + 2 + 2 + 1 | = 5 | 100 | ▼3 | + 33 | |||||||||
| Sprint | 99 | 3 + 2 | = 5 | 96 | ▼2 | + 23 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2017
|
|||||||||||||||
| Individual | 104 | 0 + 2 + 1 + 2 | = 5 | 94 | ▼5 | + 13 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 102 | 0 + 2 | = 2 | 89 | ▼3 | + 17 | |||||||||
Oberhof
Jan 5...8 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 102 | 3 + 1 | = 4 | 83 | ▼9 | + 17 | |||||||||
| Competitions | 2 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 2 | Best Rank | 24 | Prone | 68 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 1 | Medals | 0 | Standing | 70 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
World Champ.
Mar 3...13 2016
|
|||||||||||||||
| Individual | 99 | 3 + 1 + 1 + 2 | = 7 | 103 | ▼4 | + 23 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 24 | + 80 | |||||||||||||
| Competitions | 7 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 7 | Best Rank | 27 | Prone | 80 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 81 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Kontiolahti
World Champ.
Mar 5...15 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 27 | + 50 | |||||||||||||
| Individual | 84 | 0 + 0 + 1 + 0 | = 1 | 90 | ▼2 | + 53 | |||||||||
| Sprint | 104 | 2 + 1 | = 3 | 88 | + 13 | ||||||||||
Pokljuka
Dec 18...21 2014
|
|||||||||||||||
| Sprint | 102 | 0 + 1 | = 1 | 70 | ▼7 | + 17 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 12...14 2014
|
|||||||||||||||
| Sprint | 105 | 3 + 1 | = 4 | 61 | ▼3 | + 11 | |||||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 7 2014
|
|||||||||||||||
| Sprint | 96 | 2 + 0 | = 2 | 55 | ▼14 | + 29 | |||||||||
| Individual | 89 | 0 + 2 + 0 + 1 | = 3 | 41 | ▼40 | + 43 | |||||||||
| Competitions | 3 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 3 | Best Rank | 20 | Prone | 78 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 0 | Medals | 0 | Standing | 73 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 16...19 2014
|
|||||||||||||||
| Relay | 21 | ||||||||||||||
Ruhpolding
Jan 8...12 2014
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | Leg 4 | |||||||||||||
Hochfilzen
Dec 6...8 2013
|
|||||||||||||||
| Relay | 25 | ||||||||||||||
| Competitions | 4 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 4 | Best Rank | 22 | Prone | 75 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 2 | Medals | 0 | Standing | 92 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Nove Mesto
World Champ.
Feb 7...17 2013
|
|||||||||||||||
| Relay | 27 | Leg 4 | |||||||||||||
| Individual | 111 | 0 + 0 + 3 + 2 | = 5 | 88 | ▼2 | ||||||||||
| Sprint | 117 | 0 + 0 | 85 | ▼3 | |||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 17...20 2013
|
|||||||||||||||
| Relay | 22 | ||||||||||||||
| Competitions | 7 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 7 | Best Rank | 23 | Prone | 82 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 5 | Medals | 0 | Standing | 63 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Khanty-Mansiysk
Mar 16...18 2012
|
|||||||||||||||
| Sprint | 86 | 1 + 2 | = 3 | 104 | ▼1 | + 55 | |||||||||
Ruhpolding
World Champ.
Mar 1...11 2012
|
|||||||||||||||
| Relay | 25 | + 70 | |||||||||||||
| Individual | 118 | 0 + 3 + 1 + 1 | = 5 | 103 | ▼1 | + 23 | |||||||||
| Sprint | 124 | 0 + 2 | = 2 | 102 | + 17 | ||||||||||
Kontiolahti
Feb 10...12 2012
|
|||||||||||||||
| Sprint | 85 | 4 + 4 | = 8 | 100 | ▼2 | + 56 | |||||||||
Oslo Holmenkollen
Feb 2...5 2012
|
|||||||||||||||
| Sprint | 88 | 0 + 2 | = 2 | 97 | ▼2 | + 53 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2012
|
|||||||||||||||
| Relay | 23 | Leg 4 | + 90 | ||||||||||||
| Competitions | 5 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 5 | Best Rank | 26 | Prone | 64 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 3 | Medals | 0 | Standing | 64 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Khanty-Mansiysk
World Champ.
Mar 3...13 2011
|
|||||||||||||||
| Relay | 26 | + 60 | |||||||||||||
| Individual | 110 | 2 + 3 + 2 + 0 | = 7 | 104 | ▼3 | + 31 | |||||||||
| Sprint | 105 | 3 + 0 | = 3 | 101 | + 36 | ||||||||||
Hochfilzen
Dec 10...12 2010
|
|||||||||||||||
| Relay | 26 | + 60 | |||||||||||||
Östersund
Dec 1...5 2010
|
|||||||||||||||
| Individual | 95 | 2 + 3 + 0 + 4 | = 9 | 41 | ▼40 | + 46 | |||||||||
| Competitions | 6 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 6 | Best Rank | 24 | Prone | 68 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 46 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Ruhpolding
Jan 13...17 2010
|
|||||||||||||||
| Relay | 24 | + 90 | |||||||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2009
|
|||||||||||||||
| Relay | 24 | + 90 | |||||||||||||
| Sprint | 130 | 2 + 4 | = 6 | 69 | ▼5 | + 11 | |||||||||
Östersund
Dec 2...6 2009
|
|||||||||||||||
| Relay | 24 | + 90 | |||||||||||||
| Sprint | 127 | 1 + 5 | = 6 | 64 | ▼23 | + 14 | |||||||||
| Individual | 119 | 2 + 1 + 1 + 3 | = 7 | 41 | ▼40 | + 22 | |||||||||
| Competitions | 3 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 3 | Best Rank | 26 | Prone | 65 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 3 | Medals | 0 | Standing | 43 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Pyeong Chang
World Champ.
Feb 14...22 2009
|
|||||||||||||||
| Relay | 26 | |
+ 70 | ||||||||||||
| Individual | 116 | 4 + 4 + 2 + 3 | = 13 | 101 | ▼4 | ||||||||||
| Sprint | 104 | 1 + 2 | = 3 | 97 | ▼3 | + 37 | |||||||||
© 2010—2026 Biathlontime