Daniela Kadeva |
bul
|
| Competitions | 9 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 8 | Best Rank | 15 | Prone | 92 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 79 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oberhof
Jan 8...10 2021
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | – | Leg 2 | |||||||||||||
| Sprint | 65 | 0 + 1 | = 1 | 76 | ▼3 | + 76 | |||||||||
Hochfilzen 2
Dec 17...20 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 91 | 1 + 1 | = 2 | 71 | ▼4 | + 39 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 11...13 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | |
+ 140 | ||||||||||||
| Sprint | 85 | 1 + 1 | = 2 | 66 | ▼3 | + 51 | |||||||||
Kontiolahti 2
Dec 3...6 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 15 | + 170 | |||||||||||||
| Sprint | 97 | 1 + 3 | = 4 | 61 | ▼6 | + 27 | |||||||||
Kontiolahti
Nov 28...29 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 65 | 0 + 1 | = 1 | 55 | ▼14 | + 76 | |||||||||
| Individual | 41 | 0 + 0 + 0 + 0 | 41 | ▼40 | + 100 | ||||||||||
| Competitions | 19 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 19 | Best Rank | 15 | Prone | 82 % | Points | 5 | |||||||
| Did finish | 13 | Medals | 0 | Standing | 77 % | Rank | 91 | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting |
|
World Cup rankWC rk. |
|
||||||||||
Kontiolahti
Mar 12...14 2020
|
|||||||||||||||
| Sprint | 87 | 2 + 2 | = 4 | 5 | 91 | ▼2 | + 47 | ||||||||
Nove Mesto
Mar 5...8 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 21 | |
+ 110 | ||||||||||||
| Sprint | 55 | 1 + 0 | = 1 | 5 | 89 | ▼1 | + 86 | ||||||||
Antholz-Anterselva
World Champ.
Feb 13...23 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | Leg 4 | + 120 | ||||||||||||
| Individual | 36 | 2 + 0 + 0 + 0 | = 2 | + 5 | 5 | 88 | + 105 | ||||||||
| Sprint | 81 | 1 + 2 | = 3 | 88 | ▼3 | + 59 | |||||||||
| Mixed Relay | 24 | + 40 | |||||||||||||
Pokljuka
Jan 23...26 2020
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 17 | Leg 3 | + 75 | ||||||||||||
| Individual | 67 | 0 + 1 + 0 + 1 | = 2 | 85 | ▼1 | + 74 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 15...19 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 21 | + 110 | |||||||||||||
| Sprint | 80 | 0 + 0 | 82 | ▼4 | + 61 | ||||||||||
Oberhof
Jan 9...12 2020
|
|||||||||||||||
| Relay | 21 | Leg 4 | + 110 | ||||||||||||
Annecy
Dec 19...22 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 95 | 1 + 3 | = 4 | 76 | ▼6 | + 31 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 13...15 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 21 | |
+ 110 | ||||||||||||
| Sprint | 80 | 1 + 0 | = 1 | 68 | ▼11 | + 61 | |||||||||
Östersund
Nov 30 ... Dec 8 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 21 | Leg 3 | + 110 | ||||||||||||
| Individual | 89 | 1 + 2 + 2 + 1 | = 6 | 57 | ▼16 | + 43 | |||||||||
| Sprint | 93 | 1 + 2 | = 3 | 41 | ▼40 | + 35 | |||||||||
| Single Mixed Relay | 15 | |
+ 85 | ||||||||||||
| Competitions | 20 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 19 | Best Rank | 11 | Prone | 76 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 15 | Medals | 0 | Standing | 70 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 21...24 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 72 | 2 + 0 | = 2 | 101 | ▼3 | + 69 | |||||||||
Östersund
World Champ.
Mar 7...17 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
| Single Mixed Relay | 19 | |
+ 65 | ||||||||||||
| Individual | 54 | 1 + 2 + 0 + 0 | = 3 | 98 | + 87 | ||||||||||
| Sprint | 67 | 3 + 0 | = 3 | 98 | ▼2 | + 74 | |||||||||
| Mixed Relay | 21 | + 55 | |||||||||||||
Salt Lake City
Feb 14...17 2019
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 16 | |
+ 80 | ||||||||||||
| Pursuit | – | 96 | ▼1 | ||||||||||||
| Sprint | 59 | 0 + 2 | = 2 | 95 | ▼2 | + 82 | |||||||||
Canmore
Feb 7...8 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 11 | Leg 1 | + 210 | ||||||||||||
| Individual | 80 | 2 + 2 + 1 + 1 | = 6 | 93 | ▼3 | + 61 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 24...27 2019
|
|||||||||||||||
| Sprint | 70 | 0 + 2 | = 2 | 86 | ▼1 | + 71 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 17...20 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 21 | + 110 | |||||||||||||
Oberhof
Jan 10...13 2019
|
|||||||||||||||
| Relay | 14 | |
+ 180 | ||||||||||||
| Sprint | 95 | 3 + 3 | = 6 | 79 | ▼6 | + 31 | |||||||||
Nove Mesto
Dec 20...23 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | 92 | 2 + 2 | = 4 | 72 | ▼7 | + 37 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 13...16 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
Pokljuka
Dec 2...9 2018
|
|||||||||||||||
| Sprint | 94 | 2 + 2 | = 4 | 57 | ▼16 | + 33 | |||||||||
| Individual | 85 | 1 + 0 + 1 + 2 | = 4 | 41 | ▼40 | + 51 | |||||||||
| Single Mixed Relay | 18 | Leg 1 | + 70 | ||||||||||||
| Competitions | 10 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 10 | Best Rank | 18 | Prone | 86 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 71 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Oslo Holmenkollen
Mar 15...18 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 20 | + 120 | |||||||||||||
| Sprint | 72 | 0 + 2 | = 2 | 95 | ▼2 | + 69 | |||||||||
Kontiolahti
Mar 8...11 2018
|
|||||||||||||||
| Mixed Relay | 18 | + 70 | |||||||||||||
| Sprint | 60 | 0 + 1 | = 1 | 93 | ▼1 | + 81 | |||||||||
Ruhpolding
Jan 10...14 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 22 | |
+ 100 | ||||||||||||
| Individual | 90 | 1 + 2 + 0 + 1 | = 4 | 86 | ▼3 | + 41 | |||||||||
Oberhof
Jan 4...7 2018
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
| Sprint | 80 | 0 + 2 | = 2 | 82 | ▼5 | + 61 | |||||||||
Annecy
Dec 14...17 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 91 | 2 + 1 | = 3 | 76 | ▼6 | + 39 | |||||||||
Hochfilzen
Dec 8...10 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | Leg 4 | + 140 | ||||||||||||
| Competitions | 8 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 8 | Best Rank | 17 | Prone | 78 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 6 | Medals | 0 | Standing | 63 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Pyeong Chang
Mar 2...5 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | |
+ 130 | ||||||||||||
| Sprint | 93 | 5 + 3 | = 8 | 99 | ▼2 | + 35 | |||||||||
Hochfilzen
World Champ.
Feb 9...19 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 22 | Leg 4 | + 100 | ||||||||||||
| Individual | 72 | 0 + 0 + 1 + 2 | = 3 | 97 | ▼4 | + 69 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 19...22 2017
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | |
+ 130 | ||||||||||||
Ruhpolding
Jan 11...15 2017
|
|||||||||||||||
| Sprint | 103 | 3 + 2 | = 5 | 86 | ▼3 | + 15 | |||||||||
| Relay | 19 | |
+ 130 | ||||||||||||
Pokljuka
Dec 9...11 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | + 150 | |||||||||||||
| Competitions | 1 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 1 | Best Rank | 14 | Prone | 100 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 1 | Medals | 0 | Standing | 100 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. | ||||||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 21...24 2016
|
|||||||||||||||
| Relay | 14 | Leg 4 | |||||||||||||
| Competitions | 6 | Shooting |
|
|||||||||||
| Did start | 6 | Best Rank | 13 | Prone | 65 % | Points | 0 | |||||||
| Did finish | 1 | Medals | 0 | Standing | 74 % | Rank | – | |||||||
| Competition | RankRk. | Shooting | World Cup rankWC rk. |
|
|||||||||||
Kontiolahti
World Champ.
Mar 5...15 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 24 | + 80 | |||||||||||||
| Sprint | 87 | 1 + 1 | = 2 | 93 | ▼3 | + 47 | |||||||||
Antholz-Anterselva
Jan 22...25 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 13 | + 190 | |||||||||||||
Ruhpolding
Jan 14...18 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 17 | |
+ 150 | ||||||||||||
Oberhof
Jan 7...11 2015
|
|||||||||||||||
| Relay | 18 | + 140 | |||||||||||||
Hochfilzen
Dec 12...14 2014
|
|||||||||||||||
| Relay | 19 | + 130 | |||||||||||||
© 2010—2026 Biathlontime