Biathlontime GMT Updated Jan 12, 2021
Русский
English
Nove Mesto   2020 Women Sprint Rel. MS Men Sprint Rel. MS  
Mar 7, 2020
17:00

Men Relay, 4 × 7.5 km

Results Flow Venue
    RankRk.   Bib   Country and result     Team shooting Nations cupNC Jump    
    1   1   Norway    1:10:25.3     Christiansen       Dale        Bø T        Bø JT           + 420    
    2   10   Ukraine + 38.2   1:11:03.5     Pryma A        Semenov        Tkalenko        Pidruchnyi          + 390    
    3   9   Sweden + 43.3   1:11:08.6     Samuelsson        Nelin        Femling        Ponsiluoma          + 360    
    4   4   Russia + 46.9   1:11:12.2     Eliseev        Garanichev        Latypov        Khalili           + 330    
    5   3   Germany + 57.2   1:11:22.5     Schempp        Horn       Peiffer         Doll         + 310    
    6   8   Italy + 1:46.9   1:12:12.2     Bormolini        Giacomel        Windisch D         Bionaz         + 290    
    7   7   Belarus + 2:17.5   1:12:42.8     Smolski        Bocharnikov        Labastau        Yaliotnau          + 270    
    8   5   Slovenia + 2:53.8   1:13:19.1     Dovzan        Fak        Bauer        Cisar           + 250    
    9   13   Switzerland + 3:00.4   1:13:25.7     Stalder         Finello        Dolder        Wiestner         + 230    
    10   6   Austria + 3:09.1   1:13:34.4     Komatz       Eder        Landertinger       Leitner         + 220    
    11   14   United States + 3:27.7   1:13:53.0     Nordgren        Doherty        Schommer        Brown          + 210    
    12   11   Czech Republic + 3:39.1   1:14:04.4     Šlesingr        Moravec        Štvrtecký       Krčmář         + 200    
    13   15   Bulgaria + 3:42.7   1:14:08.0     Gerdzhikov        Anev       Sinapov        Iliev          + 190    
    14   12   Canada + 3:43.7   1:14:09.0     Burnotte       Gow S        Runnalls       Gow C         + 180    
    15   2   France + 4:47.1   1:15:12.4     Guigonnat        Jacquelin       Desthieux        Fillon Maillet          + 170    
    16   17   Estonia + 4:53.4   1:15:18.7     Zahkna        Ermits        Raenkel       Heldna         + 160    
    17   20   China + 5:07.6   1:15:32.9     Cheng        Yan       Tang Jin        Zhu          + 150    
    18   19   Slovakia + 6:45.0   1:17:10.3     Šima       Otcenas        Bartko        Baloga         + 140    
    19   22   Romania + 6:52.0   1:17:17.3     Buta        Puchianu        Flore       Buta         + 130    
    20   25   Belgium + 7:51.0   1:18:16.3     Langer Thi       Claude Fl        Lahaye-G.        Beauvais         + 120    
    21   21   Lithuania Lapped     Kaukenas       Strolia       Dombrovski       Banys           + 110    
    22   18   Finland Lapped     Ranta       Seppälä       Invenius       Laitinen           + 100    
    23   16   Poland Lapped     Nedza-K.       Guzik G       Szczurek       Szwajnos           + 90    
    24   26   South Korea Lapped     Lapshin       Choi        Lee S       Kim           + 80    
    25   23   Latvia Lapped     Patrijuks       Rastorgujevs       Slotins       Mise           + 70    
    26   24   Kazakhstan Lapped     Mukhin        Kireyev        Beletskiy       Sirik           + 60    
Plus
Share

© 2010–2021 Biathlontime