Biathlontime GMT Updated Jan 12, 2021
Русский
English
Antholz-Anterselva   2020 W. C. Women Sprint Pur. Ind. Rel. MS Men Sprint Pur. Ind. Rel. MS Mix SMR  
Feb 20, 2020
15:15

Single Mixed Relay, Women 2 × 3 + Men 3 × 2.5 km

Results Flow Venue
    RankRk.   Bib   Country and result     Team shooting Nations cupNC    
    1   6   Norway    34:19.9     Røiseland Olsbu        Bø JT       Røiseland Olsbu        Bø JT           + 420    
    2   4   Germany + 17.6   34:37.5     Preuß        Lesser        Preuß        Lesser          + 390    
    3   1   France + 29.8   34:49.7     Bescond         Jacquelin       Bescond        Jacquelin           + 360    
    4   3   Sweden + 35.2   34:55.1     Öberg        Samuelsson       Öberg        Samuelsson          + 330    
    5   9   Switzerland + 40.6   35:00.5     Haecki        Weger        Haecki       Weger         + 310    
    6   7   Austria + 54.5   35:14.4     Hauser L        Eder         Hauser L        Eder           + 290    
    7   11   Russia + 1:00.5   35:20.4     Kuklina       Eliseev        Kuklina        Eliseev          + 270    
    8   8   Canada + 1:03.4   35:23.3     Lunder        Gow C        Lunder         Gow C         + 250    
    9   13   Italy + 1:15.3   35:35.2     Wierer       Hofer        Wierer        Hofer         + 230    
    10   5   Ukraine + 1:27.2   35:47.1     Merkushyna        Pidruchnyi        Merkushyna        Pidruchnyi         + 220    
    11   12   United States + 1:39.5   35:59.4     Dunklee        Doherty       Dunklee        Doherty          + 210    
    12   2   Estonia + 1:42.7   36:02.6     Oja         Zahkna       Oja        Zahkna         + 200    
    13   18   Japan + 1:48.0   36:07.9     Suzuki F        Tachizaki         Suzuki F        Tachizaki          + 190    
    14   16   Czech Republic + 1:59.6   36:19.5     Davidova       Krčmář       Davidova       Krčmář          + 180    
    15   10   Belarus + 2:11.6   36:31.5     Sola       Labastau        Sola       Labastau          + 170    
    16   15   South Korea + 2:12.6   36:32.5     Frolina       Lapshin        Frolina       Lapshin         + 160    
    17   24   Latvia + 2:24.1   36:44.0     Bendika       Rastorgujevs        Bendika       Rastorgujevs         + 150    
    18   14   Poland + 2:32.3   36:52.2     Zuk        Nedza-K.       Zuk        Nedza-K.         + 140    
    19   23   Slovenia + 2:39.1   36:59.0     Vindisar        Cisar         Vindisar       Cisar           + 130    
    20   27   Belgium + 2:44.5   37:04.4     Lie         Claude Fl        Lie         Claude Fl         + 120    
    21   22   China + 2:46.9   37:06.8     Tang Jia        Cheng       Tang Jia        Cheng          + 110    
    22   17   Kazakhstan + 3:11.5   37:31.4     Vishnevskaya       Kireyev        Vishnevskaya        Kireyev         + 100    
    23   26   Finland Lapped     Eder        Seppälä       Eder       Seppälä         + 90    
    24   21   Lithuania Lapped     Kočergina       Dombrovski       Kočergina       Dombrovski         + 80    
    25   20   Bulgaria Lapped     Zdravkova        Sinapov       Zdravkova       Sinapov           + 70    
    26   19   Slovakia Lapped     Machyniakova       Hasilla        Machyniakova       Hasilla           + 60    
    27   25   Romania Lapped     Marton        Coltea       Marton         Coltea           + 50    
    28   28   Croatia Lapped     Blazenic        Crnković K       Blazenic         Crnković K           + 40    
    29   30   Hungary Lapped     Ponya        Panyik        Ponya         Panyik           + 30    
    30   29   Great Britain Lapped     Lightfoot       Fountain       Lightfoot         Fountain           + 20    
Plus
Share

© 2010–2021 Biathlontime