Östersund   2019 Women Sprint Ind. Rel. Men Sprint Ind. Rel. SMR Mix  
Nov 30, 2019
13:10

Single Mixed Relay, Women 2 × 3 + Men 3 × 2.5 km

Results Venue
    RankRk.   Bib   Country and result     Team shooting Nations cupNC    
    1   6   Sweden    36:42.1     Öberg       Samuelsson        Öberg        Samuelsson         + 420    
    2   7   Germany + 18.1   37:00.2     Preuß        Lesser       Preuß        Lesser          + 390    
    3   1   Norway + 40.4   37:22.5     Røiseland Olsbu       Christiansen       Røiseland Olsbu        Christiansen          + 360    
    4   5   Ukraine + 56.9   37:39.0     Merkushyna         Tyshchenko        Merkushyna       Tyshchenko          + 330    
    5   10   Estonia + 1:01.6   37:43.7     Oja       Zahkna        Oja       Zahkna           + 310    
    6   16   United States + 1:17.0   37:59.1     Dunklee       Doherty       Dunklee       Doherty         + 290    
    7   4   France + 1:19.5   38:01.6     Simon        Desthieux       Simon       Desthieux          + 270    
    8   3   Italy + 1:51.7   38:33.8     Sanfilippo        Bormolini       Sanfilippo       Bormolini          + 250    
    9   13   Belarus + 2:03.1   38:45.2     Sola       Labastau       Sola       Labastau          + 230    
    10   9   Canada + 2:03.7   38:45.8     Lunder       Gow C        Lunder        Gow C          + 220    
    11   2   Austria + 2:10.3   38:52.4     Hauser L        Eberhard J        Hauser L        Eberhard J         + 210    
    12   8   Russia + 2:11.4   38:53.5     Voronina       Eliseev        Voronina         Eliseev          + 200    
    13   15   Switzerland + 2:20.0   39:02.1     Gasparin A       Dolder       Gasparin A       Dolder         + 190    
    14   19   Kazakhstan + 2:20.4   39:02.5     Vishnevskaya       Yeremin        Vishnevskaya       Yeremin         + 180    
    15   18   Bulgaria + 3:30.1   40:12.2     Kadeva        Sinapov        Kadeva       Sinapov         + 170    
    16   14   Poland + 3:52.5   40:34.6     Zbylut       Nedza-K.       Zbylut       Nedza-K.         + 160    
    17   20   Finland Lapped     Minkkinen       Ranta       Minkkinen        Ranta           + 150    
    18   11   Czech Republic Lapped     Jislová       Štvrtecký       Jislová       Štvrtecký           + 140    
    19   17   Slovenia Lapped     Vindisar        Dovzan        Vindisar       Dovzan           + 130    
    20   12   Japan Lapped     Suzuki F       Tachizaki       Suzuki F       Tachizaki           + 120    
    21   21   China Lapped     Chu Y        Wang        Chu Y       Wang           + 110    
    22   22   Lithuania Lapped     Kočergina       Kaukenas        Kočergina       Kaukenas           + 100    
    23   24   Romania Lapped     Marton       Coltea       Marton         Coltea           + 90    
    24   25   Slovakia Lapped     Poliakova       Šima       Poliakova         Šima           + 80    
    25   26   Croatia Lapped     Blazenic       Crnković K       Blazenic         Crnković K           + 70    
    26   23   South Korea Lapped     Kim S-S       Choi       Kim S-S         Choi           + 60    
Plus
Share

© 2010–2019 Biathlontime