Östersund   2019 Women Sprint Ind. Rel. Men Sprint Ind. Rel. SMR Mix  
Nov 30, 2019
15:00

Mixed Relay, Women 2 × 6 + Men 2 × 7.5 km

Results Venue
    RankRk.   Bib   Country and result     Women shooting Men shooting Nations cupNC    
    1   5   Italy    1:05:56.1     Vittozzi        Wierer        Hofer       Windisch D         + 420    
    2   2   Norway + 4.1   1:06:00.2     Tandrevold       Eckhoff T       Bø T       Bø JT          + 390    
    3   6   Sweden + 59.9   1:06:56.0     Persson        Brorsson        Nelin        Ponsiluoma         + 360    
    4   9   Russia + 1:44.9   1:07:41.0     Yurlova-P. E        Mironova       Malyshko       Loginov          + 330    
    5   11   Austria + 1:53.6   1:07:49.7     Schwaiger       Innerhofer        Leitner        Landertinger          + 310    
    6   4   Switzerland + 1:55.5   1:07:51.6     Gasparin S       Haecki        Weger       Finello         + 290    
    7   3   Germany + 2:20.9   1:08:17.0     Horchler K        Herrmann        Schempp       Doll         + 270    
    8   13   United States + 2:28.1   1:08:24.2     Egan         Reid        Nordgren        Howe          + 250    
    9   1   France + 2:29.1   1:08:25.2     Aymonier       Bescond       Fillon Maillet        Fourcade M         + 230    
    10   17   Finland + 2:45.8   1:08:41.9     Eder         Mäkäräinen       Seppälä       Hiidensalo         + 220    
    11   7   Czech Republic + 3:03.3   1:08:59.4     Puskarčíková       Davidova        Moravec        Krčmář         + 210    
    12   10   Canada + 3:28.9   1:09:25.0     Moser       Bankes       Burnotte        Gow S          + 200    
    13   20   Slovakia + 3:33.5   1:09:29.6     Fialkova I       Fialkova P        Hasilla       Otcenas         + 190    
    14   21   Poland + 3:34.0   1:09:30.1     Hojnisz-S. M       Zuk        Guzik G        Szczurek          + 180    
    15   8   Ukraine + 3:52.3   1:09:48.4     Semerenko Vi        Blashko        Pryma A       Lesiuk         + 170    
    16   14   Belarus + 4:02.2   1:09:58.3     Alimbekava       Kryuko        Bocharnikov       Smolski          + 160    
    17   15   Bulgaria + 4:19.5   1:10:15.6     Todorova        Zdravkova        Anev        Iliev         + 150    
    18   12   Estonia Lapped     Gaim       Talihärm J-na       Ermits       Siimer           + 140    
    19   23   China Lapped     Tang Jia        Meng        Yan       Tang Jin           + 130    
    20   24   South Korea Lapped     Frolina       Ko        Lapshin       Kim Y           + 120    
    21   18   Kazakhstan Lapped     Kondratyeva       Akhatova       Braun       Vitenko           + 110    
    22   22   Slovenia Lapped     Klemencic       Zadravec       Cisar         Trsan           + 100    
    23   16   Japan Lapped     Hachisuka       Tanaka Y         Ozaki         Kodama           + 90    
    24   25   Latvia Lapped     Puce       Matvijenko         Patrijuks         Slotins           + 80    
    25   19   Lithuania Lapped     Kočergina       Lescinskaite         Dombrovski         Strolia           + 70    
Plus
Share

© 2010–2019 Biathlontime