Biathlontime GMT Updated Jan 30, 2020
Русский
English
Östersund   2019 Women Sprint Ind. Rel. Men Sprint Ind. Rel. SMR Mix  
Dec 7, 2019
17:30

Men Relay, 4 × 7.5 km

Results Flow Trails Venue
    RankRk.   Bib   Country and result     Team shooting Nations cupNC Jump    
    1   1   Norway    1:10:30.4     Dale        Bjøntegaard       Bø T       Bø JT         + 420    
    2   4   France + 32.3   1:11:02.7     Jacquelin        Fillon Maillet        Desthieux       Fourcade M           + 390    
    3   8   Italy + 1:27.1   1:11:57.5     Hofer       Bormolini       Cappellari        Windisch D         + 360    
    4   2   Russia + 1:41.4   1:12:11.8     Eliseev       Malyshko       Latypov        Loginov         + 330    
    5   6   Sweden + 2:00.7   1:12:31.1     Stenersen        Nelin        Ponsiluoma       Samuelsson          + 310    
    6   10   Ukraine + 2:32.7   1:13:03.1     Tyshchenko         Pryma A       Tkalenko       Pidruchnyi          + 290    
    7   14   Slovenia + 2:47.1   1:13:17.5     Dovzan       Fak       Bauer        Trsan          + 270    
    8   3   Germany + 3:23.1   1:13:53.5     Lesser         Horn       Peiffer        Doll         + 250    
    9   15   Bulgaria + 3:39.0   1:14:09.4     Anev        Sinapov       Gerdzhikov        Iliev          + 230    
    10   9   Switzerland + 3:45.0   1:14:15.4     Finello       Weger        Dolder       Wiestner         + 220    
    11   16   Canada + 3:51.5   1:14:21.9     Burnotte        Gow S       Millar       Gow C           + 210    
    12   5   Austria + 4:22.2   1:14:52.6     Leitner         Eder       Eberhard J       Landertinger          + 200    
    13   7   Czech Republic + 4:23.0   1:14:53.4     Šlesingr       Moravec        Štvrtecký       Krčmář         + 190    
    14   11   Belarus + 4:32.2   1:15:02.6     Smolski       Yaliotnau       Varabei        Bocharnikov          + 180    
    15   18   United States + 4:46.7   1:15:17.1     Doherty        Nordgren       Howe       Cooper         + 170    
    16   17   Poland + 5:06.1   1:15:36.5     Szczurek        Guzik G        Nedza-K.       Janik         + 160    
    17   13   Estonia + 5:16.6   1:15:47.0     Zahkna        Ermits       Siimer       Raenkel         + 150    
    18   19   Finland + 5:21.0   1:15:51.4     Hiidensalo       Seppälä       Ranta       Harjula          + 140    
    19   12   Slovakia + 6:36.5   1:17:06.9     Šima        Hasilla        Bartko       Otcenas         + 130    
    20   23   Lithuania + 6:46.0   1:17:16.4     Kaukenas       Strolia       Dombrovski       Banys         + 120    
    21   21   Romania + 7:19.3   1:17:49.7     Buta         Puchianu        Coltea       Serban          + 110    
    22   26   China Lapped     Cheng        Wang       Yan       Tang Jin           + 100    
    23   24   Kazakhstan Lapped     Yeremin       Vitenko       Braun        Kuts           + 90    
    24   20   Japan Lapped     Tachizaki        Ozaki       Kodama       Baisho           + 80    
    25   22   South Korea Lapped     Lapshin       Choi       Lee S       Kim Y           + 70    
    26   25   Latvia Lapped     Rastorgujevs       Patrijuks       Mise         Slotins           + 60    
Plus
Share

© 2010–2020 Biathlontime